Dziś mamy 21 czerwca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2020

Zagraniczne staże Staszica. Program Erasmus+ ogłosił wyniki

fot. Staszic

fot. Staszic

W dniu 26 czerwca 2020 r. Narodowa Agencja programu# Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursów w 2020 r. dotyczące mobilności związanych z kształceniem zawodowym młodzieży oraz doskonaleniem kadry.

W Staszicu w latach 2020-2022 zostaną zrealizowane dwa projekty stażowe dla uczniów.

Pierwszy z nich "Praktyka czyni mistrza", będzie realizowany przez szkołę - i zakłada staże zawodowe w Hiszpanii dla uczniów kształcących się na kierunkach informatycznym i logistycznym.

Realizatorem drugiego projektu "Profesjonalna praktyka twoją szansą" jest Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica, której projekt zakłada realizację staży w Portugalii, Włoszech i Hiszpanii młodzieży kształcącej się na kierunkach technik organizacji turystyki, technik informatyk, technik logistyk i technik ekonomista. Projekt Fundacji zakłada wspólne mobilności uczniów Staszica
i więcborskiego Ekonomika. Czekamy natomiast na informację dotyczącą akceptacji wniosków z listy rezerwowej, z programu doskonalenia kadr, na której na oczekuje kolejny złożony przez szkołę projekt. Szanse na jego są sfinansowanie są bardzo duże, albowiem jest na wysokiej, 69. pozycji.  W ubiegłym roku dofinansowano 180 projektów z listy rezerwowej.

Główne cele staży, to przede wszystkim zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych uczniów. Wyjazdy umożliwią uczniom szkoły (przyszłym absolwentom) zdobycie wiedzy, umiejętności
i poznanie praktycznych rozwiązań przydatnych i pożądanych zarówno na lokalnym jak i europejskim rynku pracy, połączone z doskonaleniem umiejętności językowych oraz poszerzaniem horyzontów myślowych będących zaczątkiem do samorealizacji.

Przed i pomiędzy wyjazdami uczniowie będą brali udział w zajęciach w ramach przygotowania kulturowo-językowego.

Tekst: Paweł Gorecki

Auto nie wyraża zgody na zamieszczanie komentarzy.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ocena pracy zdalnej przyczyną konfliktu między pracownikami a pracodawcami?

Przedsiębiorcy częściej niż pracownicy źle oceniają jakość# pracy zdalnej. Po upływie kilkunastu miesięcy, zastosowany w wielu przypadkach po raz pierwszy model zdalnego zatrudnienia, przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm. Opinię pracodawców podziela co piąty pracownik, a wielu z nich nie wie, jak się ocenić – wynika z badań przeprowadzonych dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że nie ma już powrotu do rzeczywistości sprzed Covid-19.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Zadbaj o wątrobę. Sprawdź jak ją chronić!

Co szkodzi wątrobie? Jak ją chronić, by służyła nam jak najdłużej? Dowiesz się dzięki kampanii „Listy od W.”

(czytaj więcej)
0

Ranking opieki nad dziećmi. Polska zajęła 27. miejsce

Według raportu UNICEF, Luksemburg, Islandia, Szwecja, Norwegia i Niemcy zajmują# najwyższe miejsca w rankingu dotyczącym opieki nad dziećmi wśród 41 krajów OECD i UE. Na najniższych miejscach uplasowały się: Słowacja, Stany Zjednoczone, Cypr, Szwajcaria i Australia. Polska zajęła 27. miejsce.

(czytaj więcej)