Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

01 lipca 2020

Zagraniczne staże Staszica. Program Erasmus+ ogłosił wyniki

fot. Staszic

fot. Staszic

W dniu 26 czerwca 2020 r. Narodowa Agencja programu# Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursów w 2020 r. dotyczące mobilności związanych z kształceniem zawodowym młodzieży oraz doskonaleniem kadry.

W Staszicu w latach 2020-2022 zostaną zrealizowane dwa projekty stażowe dla uczniów.

Pierwszy z nich "Praktyka czyni mistrza", będzie realizowany przez szkołę - i zakłada staże zawodowe w Hiszpanii dla uczniów kształcących się na kierunkach informatycznym i logistycznym.

Realizatorem drugiego projektu "Profesjonalna praktyka twoją szansą" jest Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica, której projekt zakłada realizację staży w Portugalii, Włoszech i Hiszpanii młodzieży kształcącej się na kierunkach technik organizacji turystyki, technik informatyk, technik logistyk i technik ekonomista. Projekt Fundacji zakłada wspólne mobilności uczniów Staszica
i więcborskiego Ekonomika. Czekamy natomiast na informację dotyczącą akceptacji wniosków z listy rezerwowej, z programu doskonalenia kadr, na której na oczekuje kolejny złożony przez szkołę projekt. Szanse na jego są sfinansowanie są bardzo duże, albowiem jest na wysokiej, 69. pozycji.  W ubiegłym roku dofinansowano 180 projektów z listy rezerwowej.

Główne cele staży, to przede wszystkim zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych uczniów. Wyjazdy umożliwią uczniom szkoły (przyszłym absolwentom) zdobycie wiedzy, umiejętności
i poznanie praktycznych rozwiązań przydatnych i pożądanych zarówno na lokalnym jak i europejskim rynku pracy, połączone z doskonaleniem umiejętności językowych oraz poszerzaniem horyzontów myślowych będących zaczątkiem do samorealizacji.

Przed i pomiędzy wyjazdami uczniowie będą brali udział w zajęciach w ramach przygotowania kulturowo-językowego.

Tekst: Paweł Gorecki

Auto nie wyraża zgody na zamieszczanie komentarzy.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)