Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 grudnia 2019

Zaczarowany świat bajek i baśni. Spotkanie integracyjne w szkole

fot. SP Sadki

fot. SP Sadki

W dniu 13 grudnia 2019 roku do Szkoły Podstawowej w Sadkach przyjechali #uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wraz z nauczycielami: p. Agnieszką Kominiak - Ulatowską, p. Alicją Splitt, p. Bożeną Nowak oraz p. Klaudią Kuszyńska.

Przybyłych uczniów powitali nauczyciele pani Beata Jankowska - Mreła oraz pani Kamila Kuczyńska. Goście wprowadzili przedszkolaków w zaczarowany świat bajek i baśni. Na scenie pojawiły się postacie ze znanych bajek. BAJ, Jaś i Małgosia, Woźny, Baba Jaga, Zła Królowa, Krasnoludki, Wróżka Fantazja. Bajkowy nastrój dopełniała piękna sceneria oraz ciekawe stroje aktorów, który zostały uszyte przez nich w szkole. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały grę aktorską, dzieci i młodzieży z innej szkoły.

W dalszej części, na scenie wystąpiła grupa przedszkolaków z naszej szkoły, która zaprezentowała fragment Jasełek pod kierunkiem p. Alicji Słomy, Doroty Magiery i Kornelii Serwińskiej. Po spektaklu pani dyrektor Lidia Serwińska podziękowała nauczycielom i uczniom, za przepiękny występ, wręczyła drobne upominki. Spotkanie to, umożliwiło uczniom, zaprezentowanie swoich możliwości aktorskich na zewnątrz szkoły i zapoczątkowało dalszą współpracę szkół.

Na zakończenie uczniowie udali się na poczęstunek do grupy najmłodszych przedszkolaków, który wraz z Dyrekcją szkoły przygotowały: Kamila Kuczyńska (wychowawca) Beata Jankowska - Mreła (nauczyciel wspomagający) oraz pani Aneta Żmudzińska.

Dziękujemy za wspaniały występ, wszystkim aktorom i ich nauczycielom.

Materiał: Beata Jankowska - Mreła

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)