Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 grudnia 2019

Zaczarowany świat bajek i baśni. Spotkanie integracyjne w szkole

fot. SP Sadki

fot. SP Sadki

W dniu 13 grudnia 2019 roku do Szkoły Podstawowej w Sadkach przyjechali #uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wraz z nauczycielami: p. Agnieszką Kominiak - Ulatowską, p. Alicją Splitt, p. Bożeną Nowak oraz p. Klaudią Kuszyńska.

Przybyłych uczniów powitali nauczyciele pani Beata Jankowska - Mreła oraz pani Kamila Kuczyńska. Goście wprowadzili przedszkolaków w zaczarowany świat bajek i baśni. Na scenie pojawiły się postacie ze znanych bajek. BAJ, Jaś i Małgosia, Woźny, Baba Jaga, Zła Królowa, Krasnoludki, Wróżka Fantazja. Bajkowy nastrój dopełniała piękna sceneria oraz ciekawe stroje aktorów, który zostały uszyte przez nich w szkole. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały grę aktorską, dzieci i młodzieży z innej szkoły.

W dalszej części, na scenie wystąpiła grupa przedszkolaków z naszej szkoły, która zaprezentowała fragment Jasełek pod kierunkiem p. Alicji Słomy, Doroty Magiery i Kornelii Serwińskiej. Po spektaklu pani dyrektor Lidia Serwińska podziękowała nauczycielom i uczniom, za przepiękny występ, wręczyła drobne upominki. Spotkanie to, umożliwiło uczniom, zaprezentowanie swoich możliwości aktorskich na zewnątrz szkoły i zapoczątkowało dalszą współpracę szkół.

Na zakończenie uczniowie udali się na poczęstunek do grupy najmłodszych przedszkolaków, który wraz z Dyrekcją szkoły przygotowały: Kamila Kuczyńska (wychowawca) Beata Jankowska - Mreła (nauczyciel wspomagający) oraz pani Aneta Żmudzińska.

Dziękujemy za wspaniały występ, wszystkim aktorom i ich nauczycielom.

Materiał: Beata Jankowska - Mreła

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)