Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

06 lipca 2015

Zabrakło trochę szczęścia

Drugi dzień zmagań młodych siatkarzy w Mistrzostwach Polski rozpoczął się bardzo #dobrze, choć zabrakło trochę szczęście.

II etap nakielanie rozpoczęli meczem z Akademią Siatkówki Skry Bełchatów. W pierwszym secie rywale od razu odskoczyli na kilka punktów i gładko wygrali. W kolejnej partii zmobilizowani przez trenerkę Natalię Piniarską zawodnicy nakielskiej szkółki siatkarskiej toczyli wyrównaną walkę z przeciwnikami, aż w końcu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Grany do 11 tie-break rozpoczął się pomyślnie dla NTS-u. Skuteczne obrony Jakuba Kiersznickiego i wsparcie dopingiem rezerwowego w tym momencie Filipa Hoppe uskrzydliły cały zespół. NTS wyszedł na prowadzenie przy dobrej zagrywce Piotra Szarszewskiego i dobrym rozegraniu Borysa Tacikowskiego. Po efektownym bloku Antka Kwasigrocha było już 9:6 i wystarczyło postawić "kropkę nad i". Zwycięstwo w tym meczu dało dużą szansę na awans do pierwszej szesnastki.

W następnym meczu adepci siatkówki zmierzyli się z Dunajcem Nowy Sącz. Początek spotkania zapowiadał bardzo trudny mecz i tak też było. Od początku do końca przeciwnik zagrał konsekwentnie w ataku wykorzystując swoje warunki fizyczne. Nakielanie nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanego przeciwnika i ulegli 0:2.

Aby mieć szanse na awans do czołowej szesnastki turnieju, ekipa z Nakła musiała wygrać mecz z UKS MOS CZARNI Ostrowite. W pierwszym secie zawodnicy NTS-u zagrali nerwowo psując dużo zagrywek i popełniali dużo prostych błędów.

Kolejna partia pokazała, że nakielskich siatkarzy stać na dużo więcej. Gra toczyła się punkt za punkt, ale to nakielanie zachowali spokój i opanowanie w końcówce seta mimo, iż byli zagrożeni odpadnięciem z turnieju. W tie-breaku nakielanie znaleźli sposób na rywali. Borys Tacikowski popisywał się kapitalnymi wystawami, z których Antek Kwasigroch czy Kuba Kiersznicki mogli tylko skończyć atak.

Drużyna z Nakła doprowadziła do zwycięstwa i do awansu potrzebowali tylko wygranej Nowego Sącza ze Skrą Bełchatów, co wydawało się oczywiste. W pierwszej partii Bełchatów niestety zmiótł Nowy Sącz. W drugim secie szli punkt za punkt, jednak przegrali na przewagi po kilku bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziego. Pech sprawił, że stosunek setów Nakło miało najsłabszy. Tak z jednym przegranym meczem nie awansowali do fazy finałowej. W większości przypadków z dwoma zwycięstwami NTS wyszedłby z grupy, jednak ten dzień był pechowy.