Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 września 2019

Za strajk nie dostali wynagrodzeń. Pieniądze są na kontach szkół

fot. pow.

fot. pow.

W kwietniu 2019 roku trwał strajk nauczycieli. Czy nauczyciele biorący udział w tej akcji #wystąpili do burmistrza Kcyni o wypłatę wynagrodzenia za ten czas? Chodzi o ponad 100 tys. zł!

Ustawa o rozwiązywanie sporów zbiorowych jednoznacznie w art. 23 mówi, że udział pracownika w strajku zorganizowanym zgodnie z przepisami ustawy nie stanowi naruszenia obowiązków pracowniczych, ale pracownik zachowuje w tym czasie prawo do świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz uprawnień ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.

Jak informuje włodarz gminy, strajkujący nauczyciele z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kcynia nie zabiegali o wypłatę utraconych przez akcję strajkową wynagrodzeń. – Nie wypłaciliśmy tych środków, są one na kontach szkół jako subwencja i środki te nie mogą zostać wypłacone w żadnej postaci, ponieważ wymagają zmian w uchwale budżetowej – informuje Marek Szaruga. W skali całej gminy jest to zamrożona subwencja w wysokości ponad 100 tys. zł. – Nie mamy podstaw, by wypłacić te środki nauczycielom, o czym dowodzi ustawa o sporach zbiorowych. Nauczycielom należy się wyższe wynagrodzenie i nikt tego nie kwestionuje – mówi burmistrz Kcyni.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    witek, w dniu 08-09-2019 18:41:00 napisał:

    No panie burmistrzu, ciekawe czy naprawdę nie zapłaci im za nieobecność nieusprawiedliwioną w pracy?.W normalnym świecie i zakładzie byłyby dyscyplinarki a tu jak zwykle..Bójcie się...Pis-u.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Konstrukcje stalowe
Nowoczesne zabiegi laserowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Masaż gorącymi kamieniami
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)