Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Za nami kolejna sesja RM w Szubinie. Omówiono ważne tematy dla mieszkańców

fot. archiwum

fot. archiwum

Zanim rozpoczęły się obrady, burmistrz Szubina oraz przewodnicząca rady miejskiej wraz z # radnymi pogratulowali Romanowi Danielewskiemu, który 2 tygodnie temu otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności.

- Najważniejsza jest niezłomność. Takim człowiekiem jest pan Roman. Walczy, jest przekonany, ma swoje wartości, których nigdy nie porzuca i których broni za wszelką cenę. Wyrazy uznania – powiedział burmistrz Mariusz Piotrkowski, składając gratulacje.

Karolina Domżała-Kaczmarek złożyła wniosek formalny o wprowadzenie do porządku obrad informacji o likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szubinie. Radni przyjęli ten wniosek jednogłośnie. Następnie przewodnicząca rady przedstawiła informację o swojej działalności, takie sprawozdanie złożył także burmistrz Szubina. Burmistrz zapowiedział, że prawdopodobnie trzeba będzie podnieść stawkę za wywóz i zagospodarowanie odpadów w przyszłym roku. Rozmawiano także o budowie Park&Ride.

Przewodnicząca komisji zdrowia Karolina Domżała-Kaczmarek przedstawiła informację o tym, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Szubinie zostanie zlikwidowana z dniem 1 grudnia. Na ten temat toczyła się burzliwa dyskusja na środowej sesji Rady Powiatu Nakielskiego.

W dalszej części obrad radni podjęli kilka uchwał, m.in. o powołaniu rady muzealnej. W wolnych głosach rozmawiano m.in. o zbieraniu podpisów pod sprzeciwem wobec planów spółki Nowy Szpital, o strefie płatnego parkowania, dotacji do wymiany źródeł ciepła, uroczystości odsłonięcia nowego pomnika - mogiły powstańców wielkopolskich.

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  Nina , w dniu 28-11-2019 20:45:32 napisał:

  Ciekawe czy ktos z państwa zainteresowal sie droga z kowalewa na mąkoszyn . to karygodne ze w takich warunkach dzieci musza chodzic do szkoly . niektore dzieci chodza nawet po nieukonczonym wiadukcie ! Ciekawe jak długo to jeszcze musi potrwac zeby sie komus stala krzywda . jak ktos nie spadnie z wiaduktu , złamie nogi na tak pieknej dziurawej drodze bądz rozwali auta

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Mieszkanka, w dniu 28-11-2019 20:58:06 napisał:

  I opłaty za wywóz nieczystości podwyższone.To jest dopiero początek podwyżek ,następnie podatek od nieruchomości,woda,prad.,żywność.Jest świetnie.tak trzymać,a emerytury 35 zł podwyżki. I

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Mieszkanka, w dniu 29-11-2019 07:09:41 napisał:

  Co co śmieci,czas nauczyć się segregować wtedy będzie taniej.CO co szpitala to myślę ,że sprawa przesadzona.W Nakle nie zamkną bo przecież tam jest centrum dowodzenia powiatowego,ale co zrobić chcieli ludzie PiS mają na własne zyczenie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  KK, w dniu 29-11-2019 08:28:23 napisał:

  Szanowna Mieszkanko! Nasza Rada Miejska już zatwierdziła wzrost podatku od nieruchomości (prawie do maksymalnych, obowiązujących stawek). Śmieci segregujemy, a i tak płacimy co raz więcej - to efekt braku wolnego rynku w umowach o ich wywożenie (ustawa PO-PSL). Te ostatnie podwyżki akurat funduje nam rządząca gminą Szubin koalicja SLD-SIS.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Zguba, w dniu 29-11-2019 08:34:10 napisał:

  Pewne osoby, które głosowały w radzie Powiatu ponad 10 lat temu za prywatyzacją szpitala w Szubinie są nadal radnymi. To nie PiS, SLD, albo PO zarządza szpitalem w Szubinie lecz prywatna spółka z o.o., która za bezcen otrzymała od samorządu powiatowego szpital. Żnin, Więcbork, Wyrzysk tam nadal istnieją szpitale powiatowe i prężnie się rozwijają. Czy ktoś rozliczy, choćby politycznie w wyborach kiedyś te osoby?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  sołtys, w dniu 02-12-2019 10:09:35 napisał:

  Żeby chociaż czytali, to nad czym głosują! Patrzę czasami na nich i widzę te postacie zaskoczone, zatroskane, z takim wyrazem na twarzy: o co tu chodzi? Jak głosować? Po chwili "namysłu", tak jak władza każe!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie świateł
Meble kuchenne
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)