Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 października 2018

Z wizytą w aptece. Przedszkolaki zapoznały się z pracą farmaceuty

fot: mgr A. Romańska-Nelka

fot: mgr A. Romańska-Nelka

W związku z realizacją Programu Edukacji Zdrowotnej „O zdrowie dbamy i sporty uprawiamy” 4-latki #z Przedszkola Niepublicznego Donald w Nakle dnia 27 września br. wybrały się na wycieczkę do „Apteki Rodzinnej”.

Podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą farmaceuty oraz z wyglądem apteki. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Dzięki uprzejmości pani farmaceutki przedszkolaki zwiedziły komorę przyjęć oraz recepturę. To pomieszczenia, w których pracownicy apteki przyjmują i przechowują lekarstwa oraz je wykonują. Dzieci z zaciekawieniem oglądały regały z wieloma preparatami leczniczymi, syropami, kosmetykami i witaminami.

Największą atrakcją była możliwość zrobienia przez przedszkolaki maści ochronno-nawilżającej na dłonie. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały sposób ważenia i mieszania składników maści na specjalnym robocie. Zobaczyły również moździerz. To specjalne naczynie, w którym przed kilkoma laty robiono lekarstwa na zamówienie.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały drobne upominki. Po powrocie do przedszkola swoje wrażenia i spostrzeżenia utrwaliły w działaniach plastycznych w formie prac rysunkowych.

materiał: mgr A. Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)