Dziś mamy 11 grudnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Z wizytą u mieszkańców Dębogóry. Stowarzyszenie realizuje projekt

fot. Ilona Kurdelska

fot. Ilona Kurdelska

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w dniu 28 listopada #odwiedziło mieszkańców sołectwa Dębogóra.

Stowarzyszenie realizuje projekt pn."Pamiętamy, opowiadamy, wspominamy o Powstaniu Wielkopolskim razem z mieszkańcami gminy Kcynia. Projekt  w całości finansowany był przez Gminę Kcynia". Wyjazd do Dębogóry był ostatnim organizowanym w ramach wspomnianego wyżej projektu.

Po oficjalnych powitaniach przez sołtysa, rozdano śpiewniki z pieśniami patriotycznymi i wspólnie z mieszkańcami Dębogóry przystąpiono do wspólnego śpiewania. Podczas przerw między śpiewem wysłuchano opowieści o losach powstańców wielkopolskich, przedstawionych członków rodzin powstańców: Panią Danutę Nalewajską oraz Pana. Henryka Wesół.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pamiętnik po powstańcu wielkopolskim, który zaprezentował wnuk Pan Henryk Wesół. Miłym akcentem była prezentacja ubioru Powstańca Wielkopolskiego przedstawiona przez członka Towarzystwa Historycznego.

Stowarzyszenie dziękuje sołtysowi sołectwa Dębogóra Panu Norbertowi Michalskiemu za wspólne spotkanie i wspólny śpiew, a przede wszystkim bardzo za gościnę i mile spędzony wspólnie czas.

Wspominanie i opowiadanie to dziedzictwo które poprzez takie spotkania powinno zostać dla dalszych pokoleń.

Materiał: Ilona Kurdelska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)