Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Z wizytą u mieszkańców Dębogóry. Stowarzyszenie realizuje projekt

fot. Ilona Kurdelska

fot. Ilona Kurdelska

Stowarzyszenie Miłośników Regionalnego Zespołu Pałuki w dniu 28 listopada #odwiedziło mieszkańców sołectwa Dębogóra.

Stowarzyszenie realizuje projekt pn."Pamiętamy, opowiadamy, wspominamy o Powstaniu Wielkopolskim razem z mieszkańcami gminy Kcynia. Projekt  w całości finansowany był przez Gminę Kcynia". Wyjazd do Dębogóry był ostatnim organizowanym w ramach wspomnianego wyżej projektu.

Po oficjalnych powitaniach przez sołtysa, rozdano śpiewniki z pieśniami patriotycznymi i wspólnie z mieszkańcami Dębogóry przystąpiono do wspólnego śpiewania. Podczas przerw między śpiewem wysłuchano opowieści o losach powstańców wielkopolskich, przedstawionych członków rodzin powstańców: Panią Danutę Nalewajską oraz Pana. Henryka Wesół.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pamiętnik po powstańcu wielkopolskim, który zaprezentował wnuk Pan Henryk Wesół. Miłym akcentem była prezentacja ubioru Powstańca Wielkopolskiego przedstawiona przez członka Towarzystwa Historycznego.

Stowarzyszenie dziękuje sołtysowi sołectwa Dębogóra Panu Norbertowi Michalskiemu za wspólne spotkanie i wspólny śpiew, a przede wszystkim bardzo za gościnę i mile spędzony wspólnie czas.

Wspominanie i opowiadanie to dziedzictwo które poprzez takie spotkania powinno zostać dla dalszych pokoleń.

Materiał: Ilona Kurdelska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)