Dziś mamy 29 września 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

Z kolędą i życzeniami w nowym roku. Wolontariusze odwiedzili chorych

fot. opiekun SKC

fot. opiekun SKC

Czas Bożego Narodzenia to okres radosnego wyśpiewywania kolęd i odwiedzin. Jest to #czas krótki, dlatego lubimy śpiewać kolędy i lubimy ich słuchać. Z takimi kolędowymi odwiedzinami do chorych, udali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle razem z opiekunem Katarzyną Dobosz i rodzicami.

W niedzielne popołudnie, 5 stycznia 2020 roku, dzieci uczestniczyły razem z mieszkańcami i pracownikami DPS w Eucharystii. Dzieci przygotowały oprawę liturgii słowa i pomagały księdzu do mszy świętej. Razem z wolontariuszami podczas mszy świętej obecny był również chór Semper Fidei z parafii św. Stanisława BM pod kierunkiem pani Mirosławy Maison, który swoim śpiewem pomagał w przeżywaniu tej Eucharystii. Ci mieszkańcy, którzy mogli przybyć tego dnia do kaplicy, po skończonej Eucharystii wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru. Na sam koniec zarówno przybyli goście, jak i mieszkańcy domu złożyli sobie Noworoczne życzenia. Wolontariusze przekazali chorym własnoręcznie wykonane aniołki i swoje życzenia przekazali poprzez wyśpiewanie utworu Eleni Maleńka Miłość. Tę piękną pastorałkę wykonała Amelia Kubińska z klasy VIId. Natomiast dla tych mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli być z nami w kaplicy, opiekun SKC przekazała aniołki na ręce pani dyrektor.

To już nasze drugie takie wspólne z chórem Semper Fidei odwiedziny u chorych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej Mszy św. i dziękujemy za kolejne ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy pani Ewie, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, która zawsze jest otwarta na nasze propozycje i z wielkim sercem nas gości, obdarowując również prezentami. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.

Ja pragnę również serdecznie podziękować moim kochanym wolontariuszom, którzy mimo wolnych dni, znaleźli czas na wspólne spotkanie z chorymi oraz pani Beacie Witusińskiej i pani Basi Bajdała za pomoc i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz opiekun SKC

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)