Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

Z kolędą i życzeniami w nowym roku. Wolontariusze odwiedzili chorych

fot. opiekun SKC

fot. opiekun SKC

Czas Bożego Narodzenia to okres radosnego wyśpiewywania kolęd i odwiedzin. Jest to #czas krótki, dlatego lubimy śpiewać kolędy i lubimy ich słuchać. Z takimi kolędowymi odwiedzinami do chorych, udali się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle razem z opiekunem Katarzyną Dobosz i rodzicami.

W niedzielne popołudnie, 5 stycznia 2020 roku, dzieci uczestniczyły razem z mieszkańcami i pracownikami DPS w Eucharystii. Dzieci przygotowały oprawę liturgii słowa i pomagały księdzu do mszy świętej. Razem z wolontariuszami podczas mszy świętej obecny był również chór Semper Fidei z parafii św. Stanisława BM pod kierunkiem pani Mirosławy Maison, który swoim śpiewem pomagał w przeżywaniu tej Eucharystii. Ci mieszkańcy, którzy mogli przybyć tego dnia do kaplicy, po skończonej Eucharystii wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru. Na sam koniec zarówno przybyli goście, jak i mieszkańcy domu złożyli sobie Noworoczne życzenia. Wolontariusze przekazali chorym własnoręcznie wykonane aniołki i swoje życzenia przekazali poprzez wyśpiewanie utworu Eleni Maleńka Miłość. Tę piękną pastorałkę wykonała Amelia Kubińska z klasy VIId. Natomiast dla tych mieszkańców, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli być z nami w kaplicy, opiekun SKC przekazała aniołki na ręce pani dyrektor.

To już nasze drugie takie wspólne z chórem Semper Fidei odwiedziny u chorych. Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowej Mszy św. i dziękujemy za kolejne ciepłe przyjęcie i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy pani Ewie, dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, która zawsze jest otwarta na nasze propozycje i z wielkim sercem nas gości, obdarowując również prezentami. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce.

Ja pragnę również serdecznie podziękować moim kochanym wolontariuszom, którzy mimo wolnych dni, znaleźli czas na wspólne spotkanie z chorymi oraz pani Beacie Witusińskiej i pani Basi Bajdała za pomoc i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz opiekun SKC

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)