Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

X posiedzenie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

fot. gmina Mrocza

fot. gmina Mrocza

6 lutego br. w sali Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim odbył# się X Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyło 35 Burmistrzów z całego województwa. Nie zabrakło również naszego reprezentanta: Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Leszka Klesińskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujwsko-Pomorskiego Andrzej Potoczak, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko–Pomorskiego, Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski, Starosta Aleksandrowski Lidia Zwierzchowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego Lidia Kulpa oraz Sekretarz Gminy Miejskiej Bogusław Gollus.

Podczas posiedzenia wybrano Przewodniczącego Konwentu oraz Zarząd. Na przewodniczącego jednogłośnie został wybrany Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla. W składzie Zarządu znaleźli się: Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta i Gminy Nakła nad Notecią, Mariusz Piątkowski – Burmistrz Golubia – Dobrzynia, Waldemar Stupałkowski – Burmistrz Sępólna Krajeńskiego i Dariusz Witczak – Burmistrz Kruszwicy.

Jednym z głównych tematów poruszonych w trakcie spotkania była „uchwała antysmogowa” . Podjęto decyzje o skierowaniu wniosku o przedłużenie terminu konsultacji dotyczących projektu do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Termin miałby zostać przedłużony do końca I kwartału 2019 r.

Uchwała antysmogowa zakłada m.in.:
-wprowadzenie od 1 września 2019r. zakazu stosowania węgla brunatnego, wilgotnego drewna, mułów, fotokoncentratów,
-wprowadzenie od 1 września 2019r. zakazu montażu kotłów poniżej V klasy energetycznej,
-wprowadzenie od 1 stycznia 2024r. zakazu używania kotłów pozaklasowych,
-wprowadzenie od dnia 1 stycznia 2028 zakazu eksploatacji kotłów III lub IV klasy energetycznej.

materiał: Ewelina Musiał Gmina Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)