Dziś mamy 14 sierpnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
01 maja 2018

X Gminna Olimpiada Przedszkolaków. Wszyscy zostali zwycięzcami!

fot. Beata Neilitz

fot. Beata Neilitz

26 kwietnia odbyła się X Gminna Olimpiada Przedszkolaków, której organizatorem było #Przedszkole „Wesoła Piątka” z Nakła, Zespół Szkolno – Przedszkolny ze Ślesina, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji z Nakła i Stowarzyszenie NSPS MEZAR.

Na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Ślesinie zgromadziły się przedszkolaki reprezentujące 10 przedszkoli Gminy Nakło tj.: „Słoneczko”, „Katolickie”, „Nr 2”, „Nr 3”, „Paterek”, „Potulice”, „Występ”, ‘Tęczowe Wzgórze”, „Ślesin” i „Wesoła Piątka”. Olimpiada odbyła się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło – Pana Sławomira Napierały.
Dzielnych zawodników oraz opiekunów przybyłych na zmagania sportowe powitała Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego ze Ślesina. Wszyscy uczestniczyli w uroczystym przemarszu otwierającym olimpiadę, wzięli także udział w rozgrzewce, którą przeprowadziła Pani Irena Mrowińska – nauczycielka z „Wesołej Piątki”.

Na olimpiadzie dzieci uczestniczyły w 5 konkurencjach, podczas których wszyscy świetnie się bawili, walcząc o zwycięstwo. Olimpijskie zmagania zostały docenione, ponieważ na Olimpiadzie Przedszkolaków wszyscy zostali zwycięzcami. Nie mogło być inaczej, bo przecież uczniowie doskonale znają i stosują zasady zdrowej rywalizacji, okraszają swoje wysiłki słowami wsparcia i wzajemnej życzliwości. I co najważniejsze, uśmiech nie schodził przedszkolakom z twarzy!

Przedszkolaki startowały w następujących konkurencjach: slalom, bieg z woreczkiem, tunel, bieg na czworakach oraz celowanie woreczkami do obręczy.  

Ogromną frajdę dzieciakom sprawiło obserwowanie swoich opiekunów, dla których również zostało przygotowane sportowe zadanie- rzut piłką do kosza.

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

I miejsce  
Przedszkole „Słoneczko”
Przedszkole nr 2 Nakło
Przedszkole Paterek
Przedszkole Ślesin

II miejsce  
Przedszkole Potulice

III miejsce
Przedszkole Katolickie
Przedszkole „Tęczowe Wzgórze”

IV miejsce
Przedszkole Występ
Przedszkole nr 3 Nakło
Przedszkole „Wesoła Piątka”

W skład komisji, która czuwała nad przebiegiem zawodów wchodziły: pani Mariola Kloska, pani Anna Mrozek i pan Daniel Kloska. Konkurencje przeprowadziły panie Irena Mrowińska z „Wesołej Piątki” i Aldona Bon –Pantkowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie.

Każde przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz nagrody ufundowane przez organizatorów.  Opiekę medyczną sprawowała pani Helena Wieczyńska. Do zobaczenia za rok.

materiał: Beata Neilitz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)