Dziś mamy 29 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2019

XVI Targi Twórców. Wielka wystawa rękodzieła artystycznego

fot. GCK Łobżenica

fot. GCK Łobżenica

15 sierpnia park miejski w Łobżenicy przeobraził się w# miasteczko namiotowe za sprawą Twórców rękodzieła artystycznego.

Swoja obecnością zaszczycili nas artyści ze Złotowa, Więcborka, Białośliwia, Ferdynandowa, Glesna, Łobżenicy, Piły, Lipki, Śmiardowa Krajeńskiego, Osieka a także WTZ Liszkowo, DPS Dębno i DPS Chlebno i łobżeniccy pszczelarze. Wszyscy Twórcy, a także zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe buttony. Przez Targ przewinęła się także około 150 – osobowa grupa rowerzystów – uczestników Rajdu Rowerowego.

Targ – to wielka wystawa rękodzieła artystycznego, okraszona występami zespołów działających przy placówkach opiekuńczych i zgłoszonych indywidualnie. Jest okazją do integracji i wymiany doświadczeń środowisk twórczych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymują poczęstunek i specjalnie imienne certyfikaty uczestnictwa w imprezie/ twórcy/ natomiast zespoły i soliści dyplomy uczestnictwa. W tym roku Targ Twórców zorganizowaliśmy po raz 16.

Imprezę otworzył burmistrz Piotr Łosoś, na scenie rozpoczął się przegląd twórczości. Jako pierwsze zaprezentowały się publiczności orkiestra dęta działająca przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy pod batutą Dariusza Sobieralskiego, oraz zespół „Błękit Krajny”. Zaraz po nich na scenie pojawili się goście z miasta partnerskiego Schrecksbach w Niemczech/Hesja/z burmistrzem Andreasem Schultheisem. Zaprezentowali i opowiedzieli o stroju ludowym. Zaśpiewali również piosenkę. W odpowiedzi jakby, na scenie pojawili się członkowie Towarzystwa Miłośników Łobżenicy w osobach Urszuli Zych i Krzysztofa Poznania z towarzyszeniem Grażyny Kukułki, którzy zaprezentowali i opisali dokładnie strój krajeński.
A później na scenie kolejno: zespół wokalny mieszkanek DPS Chlebno z opiekunem Maciejem Sury, wokalista Damian Śledź i zespół „Czadersi” z Suchorączka z instruktorka Joanną Nowakowską.

Po występach artystycznych przyszedł czas na prezentacje stoisk i Twórców. Były miody i wyroby z wosku, pokaz czerpania papieru, warsztaty z quillingu, pokaz lepienia garnków, kowalstwo, prasowanie żelazkiem na rozgrzane węgle, rzeźba, łapacze snów, wiklina papierowa, drzewka szczęścia,wisiory, bransoletki, drewniane kwiaty i inne ozdoby, maskotki, anioły, porcelana użytkowa zdobna we wzór krajeński, obrazy wyszywane krzyżykami… Duuużo tego! Zaraz potem wręczano artystom - rękodzielnikom certyfikaty uczestnictwa, a prezentującym się na scenie - dyplomy. Odbierali je z rąk burmistrza Piotra Łososia.

Materiał: GCK Łobżenica

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Pomoc drogowa
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)