Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2019

XVI Targi Twórców. Wielka wystawa rękodzieła artystycznego

fot. GCK Łobżenica

fot. GCK Łobżenica

15 sierpnia park miejski w Łobżenicy przeobraził się w# miasteczko namiotowe za sprawą Twórców rękodzieła artystycznego.

Swoja obecnością zaszczycili nas artyści ze Złotowa, Więcborka, Białośliwia, Ferdynandowa, Glesna, Łobżenicy, Piły, Lipki, Śmiardowa Krajeńskiego, Osieka a także WTZ Liszkowo, DPS Dębno i DPS Chlebno i łobżeniccy pszczelarze. Wszyscy Twórcy, a także zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe buttony. Przez Targ przewinęła się także około 150 – osobowa grupa rowerzystów – uczestników Rajdu Rowerowego.

Targ – to wielka wystawa rękodzieła artystycznego, okraszona występami zespołów działających przy placówkach opiekuńczych i zgłoszonych indywidualnie. Jest okazją do integracji i wymiany doświadczeń środowisk twórczych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymują poczęstunek i specjalnie imienne certyfikaty uczestnictwa w imprezie/ twórcy/ natomiast zespoły i soliści dyplomy uczestnictwa. W tym roku Targ Twórców zorganizowaliśmy po raz 16.

Imprezę otworzył burmistrz Piotr Łosoś, na scenie rozpoczął się przegląd twórczości. Jako pierwsze zaprezentowały się publiczności orkiestra dęta działająca przy Szkole Podstawowej w Łobżenicy pod batutą Dariusza Sobieralskiego, oraz zespół „Błękit Krajny”. Zaraz po nich na scenie pojawili się goście z miasta partnerskiego Schrecksbach w Niemczech/Hesja/z burmistrzem Andreasem Schultheisem. Zaprezentowali i opowiedzieli o stroju ludowym. Zaśpiewali również piosenkę. W odpowiedzi jakby, na scenie pojawili się członkowie Towarzystwa Miłośników Łobżenicy w osobach Urszuli Zych i Krzysztofa Poznania z towarzyszeniem Grażyny Kukułki, którzy zaprezentowali i opisali dokładnie strój krajeński.
A później na scenie kolejno: zespół wokalny mieszkanek DPS Chlebno z opiekunem Maciejem Sury, wokalista Damian Śledź i zespół „Czadersi” z Suchorączka z instruktorka Joanną Nowakowską.

Po występach artystycznych przyszedł czas na prezentacje stoisk i Twórców. Były miody i wyroby z wosku, pokaz czerpania papieru, warsztaty z quillingu, pokaz lepienia garnków, kowalstwo, prasowanie żelazkiem na rozgrzane węgle, rzeźba, łapacze snów, wiklina papierowa, drzewka szczęścia,wisiory, bransoletki, drewniane kwiaty i inne ozdoby, maskotki, anioły, porcelana użytkowa zdobna we wzór krajeński, obrazy wyszywane krzyżykami… Duuużo tego! Zaraz potem wręczano artystom - rękodzielnikom certyfikaty uczestnictwa, a prezentującym się na scenie - dyplomy. Odbierali je z rąk burmistrza Piotra Łososia.

Materiał: GCK Łobżenica

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Skup i sprzedaż części
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Siłownia
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)