Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

XVII Sesja Rady Gminy w Sadkach. Podsumowano rok 2019 pod względem inwestycji

fot. archiwum

fot. archiwum

23 stycznia w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w # Sadkach zorganizowano pierwszą w tym roku sesję rady gminy. Radni podjęli tego dnia kilka uchwał oraz zapoznali się z wieloma istotnymi informacjami.

Po przyjęciu porządku obrad oraz protokołu z poprzedniej sesji, wójt Dariusz Gryniewicz odczytał sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Kolejnym punktem obrad była informacja o realizacji zadań inwestycyjnych w 2019 roku.

Specjalnie przygotowaną prezentację omówiła kierownik referatu inwestycji, planowania przestrzennego i gospodarki mieszkaniowej Michalina Zygmunt, odpowiadając również radnym na zadawane przez nich pytania dotyczące poszczególnych zadań.

W dalszej kolejności przystąpiono do procedowania uchwał, których nie było w tym miesiącu zbyt wiele. Radni przyjęli uchwały w sprawie: wprowadzenia zmian do budżetu gminy Sadki na 2020 rok; ustalenia stawek opłat za zajęcie 1 m kw. pasa drogowego na drogach gminnych na terenie gminy Sadki oraz zmieniającą uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Gminy Sadki.

Ważnym punktem obrad było również przedstawienie aktualnych informacji o likwidacji SP ZOZ przez Bartłomieja Krakowskiego.

Ostatnim punktem obrad były wolne głosy i wnioski. Sporą część dyskusji poświecono gminnym drogom oraz ich ewentualnym remontom.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (9)

  Pytający, w dniu 26-01-2020 08:55:27 napisał:

  Proszę wymienić te inwestycje, bo ich nie widać. Czy były w 2019r. jakiekolwiek sensowne inwestycje.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 26-01-2020 16:16:55 napisał:

  Wójt chyba w swoich snach chyba te inwestycje przeprowadzał. Tyle chyba tylko potrafi.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  m, w dniu 26-01-2020 19:52:29 napisał:

  idiiiiioci hee żal neudacznicy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  P, w dniu 01-02-2020 20:25:09 napisał:

  Czy można gdzieś znaleźć wspomniany w artykule referat inwestycji?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Wypożyczalnia samochodów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Kanapa
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)