Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

19 lutego 2020

XVII Konkurs Poezji Religijnej. Udział wzięło 6 placówek

fot. Ewa Mruczkowska

fot. Ewa Mruczkowska

Społeczność uczniowska i nauczycielska Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie #18.02.2020r. gościła uczestników XVII Konkursu Poezji Religijnej.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z poezją religijną oraz krzewienie wartości chrześcijańskich, a także wzajemna integracja uczniów z sąsiednich szkół. W konkursie wzięło udział sześć placówek o specjalnym charakterze kształcenia: z Kcyni, Bydgoszczy (ZSS nr 31), Karnowa, Żnina i Szubina, a także wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szubinie „PELIKAN”.

Spotkanie odbywało się w trzech kategoriach wiekowych tj.: uczniowie SP- klas I-V, VI-VIII i jako trzecia kategoria wiekowa uczniowie klas przysposabiających do pracy i uczestnicy warsztatu .

Zebranych przywitał Dyrektor ZSS w Szubinie Pan Tomasz Lewandowski, następnie wokalnie uświetnili spotkanie uczniowie przygotowani przez Pana Zbigniewa Sabacińskiego. Zanim przystąpiliśmy do właściwej części konkursu głos zabrał przewodniczący jury ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński. W skład jury wchodzili również Pełnomocnik Burmistrza Pani Anna Wiśniewska oraz Dyrektor MGOPS w Szubinie Pani Renata Michalak. Organizatorki konkursu Jolanta Ollesz, Aneta Sala i Ewa Mruczkowska zapewniły słodki poczęstunek oraz nagrody i dyplomy.

Należy podkreślić, że imprezy tego typu są szczególnie potrzebne i ważne dla „naszych dzieci”, gdyż pozwalają im uwierzyć we własne możliwości, dają dużo satysfakcji i są jedną z niewielu okazji zaprezentowania się na szerszym forum. Ważną również rzeczą w procesie kształtowania osobowości młodego człowieka jest wpajanie wartości chrześcijańskich.

Wyróżnieni:

SP klasy I-V
I miejsce: Zuzanna Musiał - ZSS nr 31 Bydgoszcz
II miejsce : Jakub Smarul – ZSS Żnin
III miejsce: Aleksandra Filipiak, Wiktor Wesołowski, Andrzej Flis- ZSS nr 31 Bydgoszcz

SP klasy VI-VIII
I miejsce: Marcin Pardua – ZSS Szubin
II miejsce: Dawid Wrzesiński- ZSS Żnin
III miejsce: Aleks Kaszyński- ZSS nr 31 Bydgoszcz

Klasy przysposabiające do pracy i Warsztat Terapii Zajęciowej „ PELIKAN”
I miejsce: Krystian Hausz – ZSS Kcynia
II miejsce: Julia Kruszyńska – ZSS Żnin
III miejsce: Damian Rogiewicz i Daniel Pawlikowski – ZSS nr 31 Bydgoszcz

Materiał: Ewa Mruczkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)