Dziś mamy 22 maja 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
12 maja 2018

XVII Gminne Zawody Wędkarskie za nami. Złowiono ponad 55 kg ryb

fot. Roman Andrzejewski

fot. Roman Andrzejewski

W sobotę, 12 maja 2018 odbyły się w Radziczu kolejne, już XVII Gminne Zawody #Wędkarskie im. Tadeusza Betańskiego, organizowane przez Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki.

W imprezie wzięło udział 23 wędkarzy. Imprezie towarzyszyła zmienna pogoda, zaś lekki wiatr był utrudnieniem dla uczestników zawodów. Mimo to rezultat końcowy okazał się być bardzo dobry, bowiem złowiono ponad 55 kg ryb, z których każda po zważeniu odzyskała wolność. Tym razem największą ich ilość pozyskał pan Szymon Urbański z Broniewa, który tym samym został zwycięzcą wędkarskich zmagań. Nagrody zwycięzcom wręczał wójt gminy Sadki, pan Dariusz Gryniewicz.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie panu Bogusławowi Zadłużnemu za ufundowanie pucharu. Impreza sfinansowana została z grantu pozyskanego przez TKGS w otwartym konkursie ofert od Urzędu Gminy Sadki.

Wyniki zawodów:
1. Szymon Urbański – Broniewo
2. Grzegorz Gólcz – Samostrzel
3. Grzegorz Dorosz – Sadki
4. Waldemar Pazderski – Samostrzel
5. Dariusz Rodzeń – Sadki

Materiał: Roman Andrzejewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)