Dziś mamy 22 sierpnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

XI FIDE OPEN Szubin. Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych

fot. pow

fot. pow

Oprócz Mistrzostw Polski w Warcabach Stupolowych w szubińskim I LO im. Stanisława # Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych.

Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitra pełnił: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, pomagał Mikołaj Włoch, a obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Lidia Leciejewska i Maciej Kozerewicz. Fundusze pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie) i Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Ewelina Kot (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem gminy Szubin okazał się Zygmunt Majdan ze Szkocji, który uplasował się na XLII pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 10 zespołów, wśród których na podium znalazły się: UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz (Mateusz Brzeziński, Bartłomiej Siwiec, Paweł Kulczyk, Mariusz Mazalon, Piotr Skowroński), KSz I Gambit Świecie (Przemysław Szmidt, Krzysztof Żołnierowicz, Mateusz Budnik, Mariusz Darowicki) i Chemiki Bydgoszcz (Rafał Borgula, Marek Olszewski, Waldemar Starzyński, Mikołaj Włoch).

materiał: P. Szybowicz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Naczepa platforma
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Usta - powiekszanie
Stół z blatem szklanym + krzesła
Pokój dzienny/ jadalnia
Tonery Directions
27PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)