Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

XI FIDE OPEN Szubin. Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych

fot. pow

fot. pow

Oprócz Mistrzostw Polski w Warcabach Stupolowych w szubińskim I LO im. Stanisława # Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych.

Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitra pełnił: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, pomagał Mikołaj Włoch, a obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Lidia Leciejewska i Maciej Kozerewicz. Fundusze pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie) i Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Ewelina Kot (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem gminy Szubin okazał się Zygmunt Majdan ze Szkocji, który uplasował się na XLII pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 10 zespołów, wśród których na podium znalazły się: UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz (Mateusz Brzeziński, Bartłomiej Siwiec, Paweł Kulczyk, Mariusz Mazalon, Piotr Skowroński), KSz I Gambit Świecie (Przemysław Szmidt, Krzysztof Żołnierowicz, Mateusz Budnik, Mariusz Darowicki) i Chemiki Bydgoszcz (Rafał Borgula, Marek Olszewski, Waldemar Starzyński, Mikołaj Włoch).

materiał: P. Szybowicz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Nowoczesne zabiegi laserowe
Jadalnia / pokój dzienny
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble łazienkowe
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)