Dziś mamy 27 września 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2020

Wzrosły dodatki dla dyrektorów szkół w gminie Nakło. Ile obecnie wynoszą?

Określono wysokość dodatków funkcyjnych dla dyrektorów szkół, które prowadzi #gmina Nakło. Są one wyższe od kwot, jakie przyznano im w ubiegłym roku.

Na wynagrodzenia nauczycieli, także tych obejmujących stanowiska kierownicze w szkołach czy przedszkolach składa się kilka elementów. Są to poza wynagrodzeniem zasadniczym różne dodatki: za tak zwaną wysługę lat, motywacyjny, funkcyjny, za warunki pracy, a także wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny za doraźne zastępstwa.

O wysokości dodatków funkcyjnych dla dyrektorów decyduje burmistrz Nakła. Na koniec stycznia wydał on zarządzenie, które ustala wysokość takich dodatków w okresie od 1 lutego do 31 sierpnia 2020 roku.

Najwyższy dodatek funkcyjny otrzymają: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle Tomasz Rompalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle Anna Maćkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle Halina Lubiszewska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku Alina Sławkowska, którym przyznano kwotę 2 100 zł. To właśnie dyrektorka szkoły w Paterku otrzyma w bieżącym roku o 500 zł wyższy dodatek, który w 2019 roku wynosił 1600 zł. Wiąże się to m.in. z faktem, że do tej szkoły po jej remoncie zaczęło uczęszczać więcej dzieci, a wysokość dodatku jest ustalana także na podstawie liczby uczniów. Dla pozostałych wymienionych dyrektorów w ubiegłym roku była to kwota wynosząca 2001 zł. Z kolei dyrektor ZSP w Ślesinie Ewa Miłosierna i dyrektor ZSP w Występie Iwona Szopińska otrzymają 1600 zł dodatku. W 2019 kwota dodatku dla dyrektorów tych placówek wynosiła 1501 zł. Dyrektor Przedszkola nr 2 w Nakle Adela Karnikowska otrzyma dodatek w wysokości 950 zł, wyższy o 50 zł w porównaniu do ubiegłego roku.

Oceń artykuł: 5 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Joga, w dniu 08-02-2020 15:18:38 napisał:

  To są kpiny dyrektor Przedszkola nr 2 950 zł o 50 zł więcej . Mogliście to 50 zł podzielić na pozostałych. Rzeczywiście osoba dzieląca nie wie jaką pracę wykonuje dyrektor ww placówki

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Mohamed, w dniu 08-02-2020 18:05:21 napisał:

  Komu, za co? A po drugie widać biedna gmina....

  odpowiedz

  • -1 (5)

  WEDA, w dniu 08-02-2020 18:35:59 napisał:

  Ta w Paterku powinna zostać zwolniona za wydawanie pieniędzy do obcych gmin.. Ładne układy musi mieć

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (9)

  Futer, w dniu 09-02-2020 10:49:05 napisał:

  Szczyt bezczelności za co ta podwyżka

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ania, w dniu 10-02-2020 09:24:31 napisał:

  Niektórym marzą się takie pensję a tu proszę tylko dodatki! Burmistrz jest bardzo hojny publicznymi pieniędzmi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Meble pokojowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Pieczątki Colop
Botox i kwas hialuronowy
Makijaż na każdą okazję
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)