Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2020

Wzrosły dodatki dla dyrektorów szkół w gminie Nakło. Ile obecnie wynoszą?

Określono wysokość dodatków funkcyjnych dla dyrektorów szkół, które prowadzi #gmina Nakło. Są one wyższe od kwot, jakie przyznano im w ubiegłym roku.

Na wynagrodzenia nauczycieli, także tych obejmujących stanowiska kierownicze w szkołach czy przedszkolach składa się kilka elementów. Są to poza wynagrodzeniem zasadniczym różne dodatki: za tak zwaną wysługę lat, motywacyjny, funkcyjny, za warunki pracy, a także wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i godziny za doraźne zastępstwa.

O wysokości dodatków funkcyjnych dla dyrektorów decyduje burmistrz Nakła. Na koniec stycznia wydał on zarządzenie, które ustala wysokość takich dodatków w okresie od 1 lutego do 31 sierpnia 2020 roku.

Najwyższy dodatek funkcyjny otrzymają: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle Tomasz Rompalski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle Anna Maćkowska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle Halina Lubiszewska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku Alina Sławkowska, którym przyznano kwotę 2 100 zł. To właśnie dyrektorka szkoły w Paterku otrzyma w bieżącym roku o 500 zł wyższy dodatek, który w 2019 roku wynosił 1600 zł. Wiąże się to m.in. z faktem, że do tej szkoły po jej remoncie zaczęło uczęszczać więcej dzieci, a wysokość dodatku jest ustalana także na podstawie liczby uczniów. Dla pozostałych wymienionych dyrektorów w ubiegłym roku była to kwota wynosząca 2001 zł. Z kolei dyrektor ZSP w Ślesinie Ewa Miłosierna i dyrektor ZSP w Występie Iwona Szopińska otrzymają 1600 zł dodatku. W 2019 kwota dodatku dla dyrektorów tych placówek wynosiła 1501 zł. Dyrektor Przedszkola nr 2 w Nakle Adela Karnikowska otrzyma dodatek w wysokości 950 zł, wyższy o 50 zł w porównaniu do ubiegłego roku.

Oceń artykuł: 0 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Joga, w dniu 08-02-2020 15:18:38 napisał:

  To są kpiny dyrektor Przedszkola nr 2 950 zł o 50 zł więcej . Mogliście to 50 zł podzielić na pozostałych. Rzeczywiście osoba dzieląca nie wie jaką pracę wykonuje dyrektor ww placówki

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Mohamed, w dniu 08-02-2020 18:05:21 napisał:

  Komu, za co? A po drugie widać biedna gmina....

  odpowiedz

  • -1 (5)

  WEDA, w dniu 08-02-2020 18:35:59 napisał:

  Ta w Paterku powinna zostać zwolniona za wydawanie pieniędzy do obcych gmin.. Ładne układy musi mieć

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (9)

  Futer, w dniu 09-02-2020 10:49:05 napisał:

  Szczyt bezczelności za co ta podwyżka

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ania, w dniu 10-02-2020 09:24:31 napisał:

  Niektórym marzą się takie pensję a tu proszę tylko dodatki! Burmistrz jest bardzo hojny publicznymi pieniędzmi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Budowa magazynów
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)