Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

07 listopada 2019

Wzrósł ekwiwalent. Strażacy dostaną 2 zł więcej

fot. archiwum

fot. archiwum

Kcyńscy radni zgodzili się na to, aby wzrósł ekwiwalent dla strażaków ochotników. Niewiele, bo o 2 złote. Decyzja zapadła na ostatniej sesji.

To właśnie Rada Miejska jest uprawniona do określania wielkości stawki ekwiwalentu dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kcynia za udział w działaniach ratowniczych oraz szkoleniach. Wysokość ekwiwalentu nie może przekraczać 1/175 przeciętnego wynagrodzenia ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej „Monitor Polski”, a w w drugim kwartale 2019 roku wyniosło ono 4 tys. 839,24 zł.

Obecnie, wysokość ekwiwalentu dla strażaków ochotników przedstawia się następująco: 13 zł za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym i 7 zł za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym. Od stycznia 2020 wzrośnie stawka za udział w działaniu ratowniczym i będzie wynosiła 15 zł za godzinę. Stawka za udział w szkoleniu pozostanie na niezmienionym poziomie. Ekwiwalent nie przysługuje członkowi OSP za czas nieobecności w pracy, za który zachował wynagrodzenie.

Na terenie gminy działa 12 jednostek OSP: Kcynia, Górki Zagajne, Dziewierzewo, Sipiory, Gromadno, Kowalewko, Żarczyn, Żurawia, Łankowice, Chwaliszewo, Dobieszewo i Mieczkowo.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Makijaż na każdą okazję
Kanapa
Kwasy...
Rolery - mezoterapia skóry
Makijaż ślubny
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)