Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

07 listopada 2019

Wzrósł ekwiwalent. Strażacy dostaną 2 zł więcej

fot. archiwum

fot. archiwum

Kcyńscy radni zgodzili się na to, aby wzrósł ekwiwalent dla strażaków ochotników. Niewiele, bo o 2 złote. Decyzja zapadła na ostatniej sesji.

To właśnie Rada Miejska jest uprawniona do określania wielkości stawki ekwiwalentu dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Kcynia za udział w działaniach ratowniczych oraz szkoleniach. Wysokość ekwiwalentu nie może przekraczać 1/175 przeciętnego wynagrodzenia ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej „Monitor Polski”, a w w drugim kwartale 2019 roku wyniosło ono 4 tys. 839,24 zł.

Obecnie, wysokość ekwiwalentu dla strażaków ochotników przedstawia się następująco: 13 zł za każdą godzinę udziału w działaniu ratowniczym i 7 zł za każdą godzinę udziału w szkoleniu pożarniczym. Od stycznia 2020 wzrośnie stawka za udział w działaniu ratowniczym i będzie wynosiła 15 zł za godzinę. Stawka za udział w szkoleniu pozostanie na niezmienionym poziomie. Ekwiwalent nie przysługuje członkowi OSP za czas nieobecności w pracy, za który zachował wynagrodzenie.

Na terenie gminy działa 12 jednostek OSP: Kcynia, Górki Zagajne, Dziewierzewo, Sipiory, Gromadno, Kowalewko, Żarczyn, Żurawia, Łankowice, Chwaliszewo, Dobieszewo i Mieczkowo.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Przewóz krajowy
Pomoc drogowa
Kanapa
Meble pokojowe
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)