Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 marca 2020

Wyższy zasiłek chorobowy dla rolnika. Będzie szybciej i sprawniej

Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom prawnym ubezpieczeni w Kasie Rolniczego #Ubezpieczenia Społecznego rolnicy i domownicy będą mogli szybciej i sprawniej nabyć prawo do zasiłku chorobowego, w przypadku zachorowania na COVID-19.

Jednocześnie wprowadzona została wyższa stawka zasiłku chorobowego. Jest to wzrost do 150% poprzedniego poziomu za każdy dzień czasowej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą.

Minister Jan Krzysztof Ardanowski podpisał 19 marca rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wysokości jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy rolniczej lub rolniczej choroby zawodowej oraz zasiłku chorobowego.

Dzięki tym nowym rozwiązaniom prawnym ubezpieczeni w KRUS rolnicy i domownicy będą mogli szybciej i sprawniej nabyć prawo do zasiłku chorobowego.

Zgodnie z tym rozporządzeniem następuje skrócenie okresu uprawniającego do wypłaty zasiłku chorobowego z 30 do 14 dni czasowej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, jeżeli niezdolność ta jest spowodowana zakażeniem lub chorobą układu oddechowego oznaczonymi w zaświadczeniu lekarskim jako U07.1 COVID-19, zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych.

Materiał: Ministerstwo Rolnictwa

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  ddd, w dniu 22-03-2020 12:10:03 napisał:

  Znikome składki KRUS, wykombinowane 30-sto dniowe chorobowe. Bezkarnie zawalone i nie wyczyszczone błotem, albo gnojem drogi. Ciągłe dopłaty, akcyzy i głupi rząd PIS-u im płaci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  internaut, w dniu 23-03-2020 19:22:53 napisał:

  Zastanów się co ty piszesz matole!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  XL, w dniu 26-03-2020 14:01:05 napisał:

  Dzięki rolnikom, zyjecie, pole uprawiaja zeby zboze dobre na make było. Bydlo i krowy hoduja zeby mleko mieć i mięso. Oni ni mają wolnego, a założę się że nikt z Was nie powie im: " Idź odpocznij ja dzisiaj zastapie Ciebie". Nie wiecie co to za praca.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Test amortyzatorów
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)