Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

08 lipca 2019

Wywrotki były za ciężkie i z wadami. Kierowców nie ominęły kary

fot. GITD

fot. GITD

Pięć ciężarówek z piaskiem jechało drogami powiatowymi w # Łochowicach i w Gorzeniu.

Wszystkie pojazdy zatrzymali do kontroli w środę (3 lipca) kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Już na pierwszy rzut oka wywrotki wydawały się być przeładowane - inspektorzy skierowali je na stanowisko ważenia w Trzeciewnicy.

Ciężarówki ważyły od ponad 44 do blisko 49 ton, zatem zdecydowanie za dużo. W tym przypadku dopuszczalna masa całkowita to 32 tony. Znaczna nadwyżka przewożonego ładunku spowodowała także przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi.

Nie były to jedyne przewinienia stwierdzone przez inspektorów ITD w czasie tych kontroli. Czterech kierowców nie logowało swoich kart w tachografach cyfrowych, naruszając tym samym normy czasu pracy. Natomiast pojazdy posiadały liczne usterki techniczne.

Inspektorzy znaleźli m.in. wycieki oleju z silnika oraz całkowicie zużyte lub uszkodzone ogumienie oraz nieszczelne układy pneumatyczne. W zestawieniu z tak znacznym przeładowaniem, wady mogły doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Inspekcja zatrzymała dowody rejestracyjne wszystkich pojazdów, a jeden z nich – z uwagi na kumulację usterek niebezpiecznych – opuścił miejsce kontroli na lawecie. Ze wszystkich wywrotek inspektorzy nakazali usunąć nadmiar ładunku.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wobec przewoźnika drogowego oraz osoby zarządzającej operacjami transportowymi zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Oceń artykuł: 29 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 24 (34)

  czytelnik2, w dniu 08-07-2019 16:31:40 napisał:

  I to się chwali więcej takich kontroli.

  odpowiedz

  • 18 (24)

  Rumun, w dniu 08-07-2019 17:27:47 napisał:

  No to kilkanaście tysięcy poszło , I bardzo dobrze że złapani bo te drogi tego później nie wytrzymują

  odpowiedz

  • 3 (9)

  nakielanin, w dniu 08-07-2019 17:39:33 napisał:

  Czy ktos wie kiedy władza dopilnuje naprawy wiaduktu? Oby nie po wakacjach. Jeśli jeszcze raz spóźnię się do pracy to wylecę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (9)

  Szpieg z krainy deszczowców, w dniu 08-07-2019 19:42:48 napisał:

  W Turze niech trochę postoją koło mostu. Co chwilę jakiś TIR skraca sobie drogę przez most. A tam ograniczenie do 20 ton

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Merc, w dniu 08-07-2019 23:33:23 napisał:

  A pozniej kolejiny sie robia

  odpowiedz

  • -2 (14)

  Rrrrrr, w dniu 09-07-2019 07:30:06 napisał:

  Niech się wezmą za tych pracodawców a nie biedni kierowcy dostają mandaty. Dziś niewykonasz polecenia szafa który widzi tylko pieniądze to wyleciał albo 10 niebedzie pieniędzy na koncie. Takie nastąpiły dziś czasy gorsze niż w Afryce bo murzynek mają lepiej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Lakiernictwo
Kanapa
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)