Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

Wyśpiewajmy naszą wolność. Było wzruszająco i niezwykle

fot. Agnieszka Gumul

fot. Agnieszka Gumul

Z takim przesłaniem uczciliśmy Święto Niepodległości w # Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie.

Dokładnie o 11.11 w piątek rozpoczęliśmy obchody uroczystym odśpiewaniem hymnu przez całą społeczność szkolną. Uroczysta akademia przygotowana przez uczniów przybliżyła historię odzyskania niepodległości przez Polskę.

Radością trzeba się dzielić, więc druga część obchodów odbyła się po południu z udziałem licznie przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas wicestarosta Tomasz Miłowski, przedstawiciele rady powiatu nakielskiego i gminy Nakło, sołtys i mieszkańcy wsi Karnowo, rodzice oraz wiele innych osób.

Był to niezwykły wieczór. Uczniowie zaprezentowali spektakl, w którym gestem, tańcem, słowami, piosenką pokazali jak rozumieją wolność. Ze wzruszeniem oglądaliśmy ważne momenty historii Polski – czasy wojenne, lata komunizmu, kartek, kolejek, wybór papieża, stan wojenny, okrągły stół, wstąpienie Polski do UE. „Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem” - to ostatnie słowa tego pięknego spektaklu przygotowanego przez dzieci pod kierunkiem Beaty Kożuchowskiej i Rity Gajewskiej.

W części artystycznej wystąpił również zespól taneczny AMADEO z Bydgoszczy pod kierunkiem Hanny Boguckiej. Niepełnosprawni artyści zachwycili nas mistrzowskim wykonaniem poloneza oraz wielu innych tańców.

Po uczcie duchowej wszyscy mogli skosztować pysznych rogali oraz wymienić się wrażeniami przy gorącej kawie.

Było pięknie, wzruszająco i niezwykle.

materiał: Agnieszka Gumul

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  uczestnik, w dniu 10-11-2019 17:22:01 napisał:

  Ponownie przepiękna uroczystość. Wielkie gratulacje dla organizatorów. Zarówno uczniowie szkoły jak i goście pokazali wielką klasę i umiejętności. Z przyjemnością kolejny raz uczestniczyłem w uroczystości przygotowanej przez tą szkołę

  odpowiedz

  • 4 (4)

  bz, w dniu 10-11-2019 18:42:21 napisał:

  "wyśpiewajmy naszą wolność" to przepięknie przygotowane widowisko Niech inni pozazdroszczą takiego pomysłu . Dziękujemy nauczycielom za pracę włożoną w przekazanie takiego spektaklu nam .Tradycyjne rogale były przepyszne

  odpowiedz

  • 2 (4)

  megan2q, w dniu 10-11-2019 19:08:09 napisał:

  ..super brawo dla wszystkich

  odpowiedz

  • 4 (4)

  rodzic, w dniu 10-11-2019 20:17:49 napisał:

  Moje dziecko było szczęśliwe bo otrzymało tyle braw , ja byłam wzruszona widząc te występy. Bardzo dziękuję

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anka - uczestnik, w dniu 13-11-2019 07:31:31 napisał:

  Gratuluję Panu dyrektorowi tak wspaniałej i zaangażowanej kadry nauczycielskiej. Widowisko to było dalszą częścią uroczystości zeszłorocznej. Była to "lekcja" dobrego patriotyzmu dla wszystkich uczestników. Ważne są słowa ale czyny i gesty dzieci na scenie były ważniejsze, które na bieżąco były nagradzane gromkimi brawami. Ile trzeba było włożyć pracy i wysiłku aby stworzyć taki spektakl tylko ten wie co .... kiedyś sam próbował coś zorganizować. Taką pracą ofiarną nauczycieli i opiekunów z pewnością etos pracy nauczyciela się podnosi na piedestał gdzie jego miejsce. Przecież to od nauczycieli oraz rodziców w dużej mierze zależy kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Dziękuję Panu dyrektorowi za wspaniałą uroczystość i tak oddaną dzieciom kadrę pedagogiczną.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Gimnastyka korekcyjna
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Botox
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)