Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2018

Wysoka lokata Justyny Talarczyk w Lidze Starożytniczej

fot. pow.

fot. pow.

26 maja w Collegium Maius UMK w Toruniu odbył się finał XI edycji Ligi Starożytniczej. #Uczennica klasy II politechnicznej I LO w Nakle zajęła zaszczytne miejsce na ponad 200 uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego.

Wykłady odbywały się na Wydziale Historycznym co miesiąc przez cały rok szkolny. Przedsięwzięcie ma formułę konkursu z wiedzy o dorobku antycznym. Tematyka zajęć była niezwykle urozmaicona i obejmowała literaturę starożytną, sztukę, muzykę, mitologię, filozofię, historię i jej wpływ na kulturę europejską. Spotkania prowadzili naukowcy z wielu uczelni, np. UMK, Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z I LO brało udział 20 uczniów z klasy I praw, II praw, III praw, I polit., II polit., I med., I ang. Z roku na rok wzrasta popularność i atrakcyjność Ligi wśród uczniów Krzywoustego. Chętnie angażują się w nią uczniowie większości klas bez względu na profil.

W ten sposób rozbudzają swoje zainteresowania humanistyczne i kształtują świadomość wspólnej tradycji europejskiej. Najlepszy wynik po raz drugi osiągnęła Justyna Talarczyk nagrodzona pamiątkowym dyplomem i nagrodami rzeczowymi. Pozostali otrzymali dyplomy za aktywny udział w Lidze. Gratulujemy wszystkim niezwykle wytrwałym licealistom.

materiał: Violetta Hejza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)