Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2018

Wyremontowana jezdnia powodem do zadowolenia

fot. Monika Oleś

fot. Monika Oleś

Kolejny odcinek drogi powiatowej relacji Sipiory-Czerwoniak w malowniczych Sipiorach #został poddany modernizacji.

Firma Redon z Nakła w ramach przeprowadzanego remontu podjęła się nałożenia podbudowy z kruszywa, dwóch warstw asfaltu oraz pobocza (również z kruszywa) po obu stronach jezdni. W odnowienie trasy w kierunku kościoła Powiat Nakielski zainwestował niespełna 190 tys. zł.

Na miejscu zmodernizowanej trasy pojawił się Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski, Bartosz Lamprecht - Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego - Ryszard Bagnerowski wraz z Jackiem Pankiem - Radnym Powiatu Nakielskiego. Swego zadowolenia ze świeżo wyremontowanej jezdni nie ukrywała Mirosława Pacała - Sołtys Sipior wraz z członkami Rady Sołeckiej. Spotkanie stało się okazją do omówienia również innych ważnych spraw dla Sipior i powiatu.

Droga 1932C od kilku lat sukcesywnie poddawana jest renowacjom. Trzy lata temu zmodernizowano dwa odcinki tej trasy (w tym jeden w Studzienkach). W 2016 roku na remont niemal kilometrowego fragmentu jezdni przeznaczono ok. 174,5 tys. zł, natomiast w zeszłym roku na naprawę kilkusetmetrowego odcinka zainwestowano ok. 50 tys. zł. Mamy nadzieję, iż przyszły rok również przyniesie mieszkańcom Sipior wiele wyremontowanych nawierzchni, z których będą mogli korzystać!

materiał: Monika Oleś

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)