Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Wyprawa w przeszłość. Szkolna rzeczywistość sprzed lat

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

4 października uczniowie klasy V c i VI c Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Szkoła naszych dziadków i pradziadków” w Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.

Młodzież doświadczyła szkolnej rzeczywistości sprzed lat np. klęczenia na grochu, wymierzania kary dyscypliną, pisania piórem.

Opowieści o dniu codziennym uczniów sprzed kilkudziesięciu i więcej lat zrobiły na współczesnej dziatwie ogromne wrażenie a czasami wręcz szokowały. Po tej wyprawie w przeszłość młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach integracyjnych w kręgielni.

Wycieczkę zorganizowała p. Beata Taczyńska - Milczarek, opiekę nad uczniami sprawowały panie: Arleta Granowska, Dagmara Zemło - Deja, Lidia Zaremba - Klimek oraz Pani Iwona Bińkowska mam jednej z uczennic, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły.

materiał: Michał Wiśniewski 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)