Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Wykład dla studentów UTW. Połączono wiedzę i umiejętności

fot. pow

fot. pow

Podczas wtorkowego wykładu dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w pierwszej jego części # Roman Pleszyński – historyk opowiedział o „ Kolebce cywilizacji – Sumerach” - najstarszej kulturze miejskiej, po której udało się odnaleźć ślady.

Odniósł się do ich odkryć, warunków naturalnych, dorobku kulturowego oraz osiągnięć techniczno – naukowych. W drugiej części wykładu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią przeprowadzili pogadankę w ramach prowadzonych działań związanych z profilaktyką pożarniczą oraz o zakresie i znaczeniu udzielania pierwszej pomocy.

 Materiał: Lidia Bembnista

 Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)