Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2019

Wyjątkowy koncert. Inicjatywa z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Kolejna inicjatywa z okazji 100. lecia Powstania Wielkopolskiego miała miejsce w # piątek, 11 stycznia.

Na sali gimnastycznej ZSO w Kcyni, na ścianie której powstał w ubiegłym roku mural powstańczy, zorganizowano koncert z udziałem Chóru Nadzieja pod dyrekcją Michała Gacki oraz Tomka Kamińskiego z zespołem. Koncert łączył w sobie element podsumowania minionego roku. Gości powitała prowadząca Anna Duda-Nowicka, w dalszej części odsłonięto mural. Aktu tego dokonali: Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, dyrektor ZSO Katarzyna Kluczyńska wraz z młodzieżą oraz Jacek Paszkiewicz ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć relację z odsłonięcia siedząc na sali dzięki transmisji na żywo. W asyście stanęli członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni.

Następnie podsumowania tego, co wydarzyło się w ubiegłym roku dokonał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Włodarz wspomniał o działaniach związanych z racjonalizacją wydatków, inwestycjach, które przeprowadzono, zadaniach, które wykonano. Mówił także o planach, o przyszłości gminy i konieczności podjęcia trudnych decyzji. Następnie głos zabrał także Jan Kurant Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Wicestarosta Tomasz Miłowski. Po tej części na scenę zaproszono nakielski Chór Nadzieja, który zaprezentował zarówno repertuar patriotyczny, jak i kilka kolęd. Na końcu w przepiękny sposób odśpiewano utwór „Wolność – Te Deum”.

Następnie czas przyszedł na artystę, którego zaproszono do Kcyni z okazji 100.lecia Powstania Wielkopolskiego. Tomek Kamiński wystąpił w Kcyni wraz ze swoim zespołem. Koncert rozpoczął od rozpoznawalnego utworu „Ty tylko mnie poprowadź” wprowadzając zgromadzoną publiczność we wspaniały klimat. Koncert artysta przeplatał kolędami według własnej aranżacji.

Publiczność koncert nagrodziła gromkimi brawami. Po koncercie można było kupić płytę. Dodatkowym elementem była możliwość zwiedzenia wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej „Należy stworzyć niepodległe państwo Polskie (...) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”.

Organizatorem był Urząd Miejski w Kcyni, który składa serdeczne podziękowania przede wszystkim Pani Dyrektor ZSO Katarzynie Kluczyńskiej i pracownikom, w szczególności Pani Małgorzacie Nowakowskiej za ogromną pomoc oraz Dyrektor GCKiB Pani Ilonie Kurdelskiej i pracownikom na pomoc techniczna.

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)