Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wyjątkowe jubileusze. Na uroczystość przybyło liczne grono gości

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 18 maja 2019 roku w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w # Sadkach obchodziliśmy podwójny jubileusz: 30-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach oraz 25-lecie Zespołu Folklorystycznego Sadkowianie.

Tak zacne Jubileusze spowodowały nietypowe otwarcie uroczystości – był to polonez w wykonaniu zespołu Sadkowianie.

Dyrektor GOK Iwona Biniak powitała gości wśród których byli m.in. Posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Bilicki, Radni Gminy Sadki, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, kierownicy referatów UG w Sadkach, byli pracownicy sadkowskiego domu kultury.

W czasie uroczystości zostały przedstawione historie „jubilatów” w formie prezentacji multimedialnej.  Ważnym elementem były podziękowania dla dyrektora i pracowników GOKu oraz Sadkowian. Wieczór obfitował w występy artystyczne. Bogaty program zaprezentował (w kilku wejściach) Zespół Sadkowianie, który przedstawił materiał m.in. z płyty „Pieśni krajeńskie wg Kolberga”.

Licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać utworów tj. „Ziemio nasza, ziemio”, „Witajże Kasiu droga”, „Zielony laseczek”. Na scenie wystąpiły również solistka Sandra Frydrychowicz, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Jabłoneczka, ZPiT Krajna.

W finale wszystkie zespoły folklorystyczne wykonały pieśń „Posłała mnie matka”. Po tej bardzo bogatej części uroczystości wszyscy na niej obecni zostali zaproszeni na tort ufundowany przez sołectwo Sadki.

materiał: Instruktor GOK - Natalia Gorzynska-Łuczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)