Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wyjątkowe jubileusze. Na uroczystość przybyło liczne grono gości

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę 18 maja 2019 roku w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w # Sadkach obchodziliśmy podwójny jubileusz: 30-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach oraz 25-lecie Zespołu Folklorystycznego Sadkowianie.

Tak zacne Jubileusze spowodowały nietypowe otwarcie uroczystości – był to polonez w wykonaniu zespołu Sadkowianie.

Dyrektor GOK Iwona Biniak powitała gości wśród których byli m.in. Posłanka na Sejm RP Ewa Kozanecka, Starosta Nakielski Tadeusz Sobol, Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Bilicki, Radni Gminy Sadki, dyrektorzy placówek kulturalnych i oświatowych, kierownicy referatów UG w Sadkach, byli pracownicy sadkowskiego domu kultury.

W czasie uroczystości zostały przedstawione historie „jubilatów” w formie prezentacji multimedialnej.  Ważnym elementem były podziękowania dla dyrektora i pracowników GOKu oraz Sadkowian. Wieczór obfitował w występy artystyczne. Bogaty program zaprezentował (w kilku wejściach) Zespół Sadkowianie, który przedstawił materiał m.in. z płyty „Pieśni krajeńskie wg Kolberga”.

Licznie przybyła publiczność mogła wysłuchać utworów tj. „Ziemio nasza, ziemio”, „Witajże Kasiu droga”, „Zielony laseczek”. Na scenie wystąpiły również solistka Sandra Frydrychowicz, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Jabłoneczka, ZPiT Krajna.

W finale wszystkie zespoły folklorystyczne wykonały pieśń „Posłała mnie matka”. Po tej bardzo bogatej części uroczystości wszyscy na niej obecni zostali zaproszeni na tort ufundowany przez sołectwo Sadki.

materiał: Instruktor GOK - Natalia Gorzynska-Łuczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)