Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2014
A klasa, grupa I

Wygrana w cuglach

Nie mieli większych problemów Czarni z pokonaniem LKS Dąbrowy Chełmińskiej. Wysoka skuteczność w pierwszej połowie przesądziła o wygranej 4:0.

Czarni byli niekwestionowanym faworytem i udowadniali to od pierwszych minut. Gospodarzom udało zepchnąć się rywala na jego połowę, co pozwoliło kreować akcje ofensywne. Już pierwsze stworzone zagrożenie dało prowadzenie. Z głębi pola piłkę na lewe skrzydło do Michała Wisiorka zagrał Waldemar Sobol. Po małym zamieszaniu w polu karnym perfekcyjną przewrotką popisał się Łukasz Bzdawka, a piłka przy dłuższym słupku przekroczyła linię bramkową.

Przez kolejne minuty meczu goście byli bezradni. Pod bramką Ireneusza Grochowskiego nie działo się praktycznie nic. W 20 minucie Czarni mieli kolejną okazję, bowiem po faulu na szesnastym metrze sędzia podyktował rzut wolny. Na uderzenie zdecydował się Michał Wisiorek. Piłka ugrzęzła w siatce i było już 2:0.

Bramka dobrze prezentującego się w tym meczu Wisiorka pozwoliła na spokojną grę. Szansę na podwyższenie prowadzenia po rzucie wolnym miał Waldemar Sobol, jednak czujny był golkiper rywali. W 35 minucie nakielanie prowadzili 3:0. Łukasz Bzdawka przeciągnął bramkarza po murawie i z ostrego kąta umieścił futbolówkę w bramce.

Od początku drugiej połowy szansę debiutu w seniorskim zespole otrzymał Przemysław Fajtanowski. Przewaga Czarnych była cały czas widoczna, jednak nie znajdowała odzwierciedlenia w wyniku. Kilka razy interweniować musiał Grochowski, lecz spisywał się bez zarzutu. Wynik spotkania ustalił Michał Wisiorek, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam i pewnie ulokował piłkę w siatce.

Nakielanie mogli wygrać nawet wyżej, ale nie zmienia to faktu, że zdobyli komplet punktów. Było to ich trzecia wygrana z rzędu i kolejny dziesiąty mecz bez porażki. W najbliższą niedzielę wybiorą się do Bydgoszczy na arcyważny pojedynek z BKS-em.

Czarni Nakło - LKS Dąbrowa Chełmińska 4:0 (3:0)
Bramki: Łukasz Bzdawka (2), Michał Wisiorek (2).

Czarni Nakło: Ireneusz Grochowski, Tomasz Szwagrzyk, Maciej Lewandowski, Michał Wisiorek, Michał Juszczak, Mateusz Szypkowski (Przemysław Wisiorek), Hubert Gardocki, Denis Piotrowski, Michał Przywecki (Przemysław Fajtanowski), Waldemar Sobol (Marcin Kemnitz), Łukasz Bzdawka.

Oceń artykuł: 123 71