Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

07 października 2019

Wygraną mieli w kieszeni. Szubinianka zremisowała spotkanie

Sporo działo się podczas meczu Szubinianki z # Wisłą Dobrzyń. Gospodarze, choć wygraną mieli już w kieszeni, podzielili się punktami z Wisłą. Gra się tego dnia nie układała od początku.

Szubinianie od pierwszego gwizdka grali chaotycznie. Widać było, że po spektakularnym pokonaniu lidera, a tydzień później Kujawianki Strzelno, miejscowi chyba zbyt lekceważąco podeszli do starci z Wisłą. Szybko zostali za to skarceni. Już w 3' wynik otworzył Patryk Cholewiński. Później było lepiej.

Wprawdzie gra miejscowych byłą daleka od ideału, ale przynajmniej była skuteczna. Najpierw do remisu doprowadził Konrad Polawski, a po chwili jeden z zawodników gości otrzymał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko. Tuż przed przerwą kapitalna dwójkowa akcja Jakuba Donarskiego i Pawła Łukomskiego dała Szubiniance prowadzenie.

W drugiej połowie było bardzo nerwowo w szeregach obu ekip. Piłkarzom obu ekip puszczały nerwy, momentami sędzia nie nadążał z wyciąganiem kartek. Dostawali je nawet rezerwowo. W większości z wulgarne krytykowanie decyzji sędziowskich.

W 65' wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Marcin Janicki został faulowany w polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Jakubowski. Do zakończenia spotkania zostało niespełna pół godziny, Szubinianka prowadziła 3:1, a Wisła grała w dziesięciu.

Czy mogło być lepiej? Jak się okazało, kluczowa byłą 80'. Właśnie wtedy piłkę przechwycił Konrad Polawski i idealnie obsłużył nabiegającego na sam na sam z bramkarzem Pawła Łukomskiego. Ten niestety trafił w wprost w golkipera. Ta sytuacja szybko się zemściła.

Przyjezdni poczuli wiatr w żaglach. W 83' trafili kontaktowego gola, a po chwili doprowadzili do remisu. Zamiast wygrać 4:1, szubinianie zaledwie zremisowali z grająco ponad połowę w osłabieniu Wisłą 3:3.

Szubinianka – Wisła Dobrzyń 3:3 (2:1)

Skład Szubinianki: Karol Kobylarz, Marek Gwit, Norbert Gorajewski (55' Marcin Janicki), Adrian Bogusz, Paweł Jakubowski, Kamil Zajdlewicz, Konrad Polawski, Jakub Donarski, Robert Jurek (80' Dominik Kujawa), Paweł Łukomski, Adrian Gorajewski.

materiał: Beata Danielewska-Szymczak