Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Wycieczki zawodoznawcze. Ciekawa forma zajęć lekcyjnych

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

Uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbyli w # listopadzie wycieczki zawodoznawcze do Firmy Pana Antoniego Zielińskiego.

Firma PPH ZELAN została założona w 1977 roku. Główną działalnością zakładu jest produkcja sztućców jednorazowego użytku.

Siódmoklasiści na zajęciach zawodoznawczych z Panią Joanną Czelińską zostali zapoznani ze specyfiką pracy w zakładzie, poznali zasady funkcjonowania firmy, kwalifikacje i umiejętności niezbędne do wykonywania pracy.

Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić hale produkcyjne, biura, gabinet fizjoterapii i pielęgniarki. Dowiedzieli się co to jest zakład pracy chronionej. Było to dla wszystkich niesamowite doświadczenie, gdyż mogli obejrzeć cały proces produkcji.

Wycieczki zawodoznawcze są doskonałą formą w przygotowaniu uczniów do podjęcia trudnych wyborów związanych z późniejszą edukacją i pracą.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)