Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Wycieczki zawodoznawcze. Ciekawa forma zajęć lekcyjnych

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

Uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią odbyli w # listopadzie wycieczki zawodoznawcze do Firmy Pana Antoniego Zielińskiego.

Firma PPH ZELAN została założona w 1977 roku. Główną działalnością zakładu jest produkcja sztućców jednorazowego użytku.

Siódmoklasiści na zajęciach zawodoznawczych z Panią Joanną Czelińską zostali zapoznani ze specyfiką pracy w zakładzie, poznali zasady funkcjonowania firmy, kwalifikacje i umiejętności niezbędne do wykonywania pracy.

Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić hale produkcyjne, biura, gabinet fizjoterapii i pielęgniarki. Dowiedzieli się co to jest zakład pracy chronionej. Było to dla wszystkich niesamowite doświadczenie, gdyż mogli obejrzeć cały proces produkcji.

Wycieczki zawodoznawcze są doskonałą formą w przygotowaniu uczniów do podjęcia trudnych wyborów związanych z późniejszą edukacją i pracą.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)