Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 lipca 2019

Wycieczka nad morze. Uczestnicy korzystali z morskich kąpieli

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 8 - 13 lipca Samorząd Mieszkańców nr 4 zorganizował wypoczynek letni w # miejscowości Dębki.

Podczas pobytu uczestnicy korzystali z kąpieli w morzu, opalania, spacerów po plaży oraz Piaśnickich Łąkach. Podziwiali także urokliwe zjawisko ujścia rzeki Piaśnicy do morza.

W czasie pobytu dla chętnych zorganizowano wycieczki: do aquaparku w Redzie, do farmy strusi w Kniewie oraz do kompleksu " Kaszubskie Oko" w Gniewinie. Na basenie wszyscy korzystali z licznych zjeżdżalni, jacuzzi, pływali w pontonach w sztucznej rzece. Jedna ze zjeżdżalni prowadziła przez tunel z prawdziwymi rekinami.

Farma strusi bardzo miło zaskoczyła uczestników swoimi atrakcjami. Wycieczkowicze zostali najpierw oprowadzeni po obiekcie przez przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach, charakterach i zwyczajach zwierząt takich jak: strusie, emu, lamy. Przebywano również wśród osiołków, kóz, królików i innych. Wszyscy mogli nakarmić zwierzęta.

Następnie przeprowadzono konkursy dla dzieci z nagrodami. Po tylu wrażeniach odbył się jeszcze pokaz przygotowywania jajecznicy ze strusiego jaja oraz jej degustacja. Dzieci chętnie pomagały przy gotowaniu, a następnie z apetytem zjadły to smaczne danie.

W Gniewinie można było wejść na wieżę widokową zwaną "Kaszubskie Oko" i podziwiać piękną panoramę kaszubskiej przyrody. Z wieży widać było również jezioro Żarnowieckie, elektrownię szczytowo-pompową, morze i farmę wiatraków. Na terenie kompleksu znajdowały się place zabaw, makiety dinozaurów naturalnych rozmiarów oraz wzbudzające duże zainteresowanie olbrzymie kaszubskie Stolemy.

W Dębkach nie zabrakło również integracyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za miłą atmosferę i zapraszają do udziału w kolejnych wycieczkach.

materiał: Katarzyna Borzych-Kubacka/Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 4.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)