Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 lipca 2019

Wycieczka nad morze. Uczestnicy korzystali z morskich kąpieli

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 8 - 13 lipca Samorząd Mieszkańców nr 4 zorganizował wypoczynek letni w # miejscowości Dębki.

Podczas pobytu uczestnicy korzystali z kąpieli w morzu, opalania, spacerów po plaży oraz Piaśnickich Łąkach. Podziwiali także urokliwe zjawisko ujścia rzeki Piaśnicy do morza.

W czasie pobytu dla chętnych zorganizowano wycieczki: do aquaparku w Redzie, do farmy strusi w Kniewie oraz do kompleksu " Kaszubskie Oko" w Gniewinie. Na basenie wszyscy korzystali z licznych zjeżdżalni, jacuzzi, pływali w pontonach w sztucznej rzece. Jedna ze zjeżdżalni prowadziła przez tunel z prawdziwymi rekinami.

Farma strusi bardzo miło zaskoczyła uczestników swoimi atrakcjami. Wycieczkowicze zostali najpierw oprowadzeni po obiekcie przez przewodnika, który bardzo ciekawie opowiadał o rodzajach, charakterach i zwyczajach zwierząt takich jak: strusie, emu, lamy. Przebywano również wśród osiołków, kóz, królików i innych. Wszyscy mogli nakarmić zwierzęta.

Następnie przeprowadzono konkursy dla dzieci z nagrodami. Po tylu wrażeniach odbył się jeszcze pokaz przygotowywania jajecznicy ze strusiego jaja oraz jej degustacja. Dzieci chętnie pomagały przy gotowaniu, a następnie z apetytem zjadły to smaczne danie.

W Gniewinie można było wejść na wieżę widokową zwaną "Kaszubskie Oko" i podziwiać piękną panoramę kaszubskiej przyrody. Z wieży widać było również jezioro Żarnowieckie, elektrownię szczytowo-pompową, morze i farmę wiatraków. Na terenie kompleksu znajdowały się place zabaw, makiety dinozaurów naturalnych rozmiarów oraz wzbudzające duże zainteresowanie olbrzymie kaszubskie Stolemy.

W Dębkach nie zabrakło również integracyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za miłą atmosferę i zapraszają do udziału w kolejnych wycieczkach.

materiał: Katarzyna Borzych-Kubacka/Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 4.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)