Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

02 listopada 2019

Wycieczka miłośników ekologii. Wrócili pełni wrażeń i doświadczeń

fot. pow.

fot. pow.

Ostatnio miłośnicy ekologii z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią# pod opieką p. Renaty Toczko, p. Grażyny Chwiłki i p. Marioli Knioły uczestniczyli w wycieczce do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych, których celem było zbadanie czystości wody z pobliskiego zbiornika wodnego. Chętnie przeprowadzali analizy z użyciem różnorodnych odczynników i przyrządów.

Następnie odbyły się ciekawe zajęcia, w czasie których obserwowano obiekty za pomocą mikroskopów. Podczas spaceru uczniowie zwrócili uwagę na warstwową budowę lasu i charakterystyczne dla nich gatunki. Pełni wrażeń i doświadczeń młodzi ekolodzy wrócili do Nakła.

Materiał: Renata Toczko

Autorka artykułu nie wyraża zgody na jego komentowanie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)