Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 października 2018

Wycieczka do stolicy Wielkopolski. To część ważnego projektu edukacyjnego

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 04 października br. uczniowie kl. III E (Gim) oraz VII C Zespołu Szkolno - Przedszkolnego # nr 4 w Nakle n. Not. odwiedzili Poznań. Wybór stolicy Wielkopolski na cel pierwszej dłuższej wycieczki w nowym roku szkolnym nie był przypadkowy.

W roku 2018 przypadają: 1050. rocznica powstania pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich oraz 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  Uczniowie poznali historię powstania państwa polskiego oraz Ostrowa Tumskiego, czyli wyspy katedralnej, odwiedzając multimedialne muzeum „Brama Poznania” oraz katedrę św. Apostołów Piotra i Pawła. Drugim przystankiem czwartkowej wycieczki był Odwach na Starym Rynku, gdzie mieści się Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Tutaj uczniowie zaznajomieni zostali z okolicznościami wybuchu i przebiegiem jedynego zwycięskiego powstania w naszej historii. Z grupą gimnazjalistów edukator muzealny dodatkowo przeprowadził zajęcia projektowe pt. „Patriotyzm wczoraj i dziś”.  Wycieczka do Poznania zapoczątkowała realizację projektu edukacyjnego pt. „Niepodległa – Nieodległa”, który zakłada odwiedzenie ważnych miejsc w dziejach naszego państwa, a które leżą w najbliższym regionie uczniów.                                                                                                                                 

W ramach projektu uczniowie będą nie tylko uczestniczyć w wycieczkach, ale również poznawać m. in. najważniejsze pieśni patriotyczne, historię ich powstania oraz rolę, jaką odgrywały na przestrzeni dziejów. Nie zabraknie poważnego kina polskiego oraz poznania walorów geograficznych najbliższej okolicy.

Koordynatorem projektu i organizatorem wyjazdu do Poznania jest p. Michał Wiśniewski. Opiekę nad uczniami w czasie wycieczki do Poznania sprawowały panie: Małgorzata Kwaśniewska, Dorota Grabarska i Katarzyna Granowska.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)