Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Wycieczka do lasu. Uczniowie odbyli terenową lekcję przyrody

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Ż. Lustig-Gołębiewskiej i p. B. Witusińskiej: Niepublicznej # Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Punktem Przedszkolnym Iskierki w Trzeciewnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią w poniedziałek 17 czerwca wyjechali na lekcję przyrody do lasu w Kowalewie Nadleśnictwo Szubin.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu „Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty” przez Stowarzyszenie Razem Raźniej przy SP nr 2.

Dzieci spotkały się z leśniczym Leśnictwa Kowalewo p. Michałem Markowskim, który opowiadał ciekawostki o lesie, zwierzętach i roślinach. Uczył rozpoznawać drzewa i spotkane rośliny, jak rozróżnić rośliny, które są lecznicze, a które warto unikać, bo są trujące. Zwracał uwagę na prawidłowe zachowywanie się w lesie, mając na uwadze, że jest on domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin.

Wszyscy uczestnicy mogli spotkać sie przy wspólnym ognisku i upiec kiełbaskę. Na koniec p. leśniczy zabrał uczniów nad sztucznie wybudowany pojnik dla zwierząt. Do tego miejsca, jak opowiadał leśniczy, przychodzą zwierzęta, aby ugasić swoje pragnienie. Uczniowie widzieli tam nartniki, kijanki, traszki, pływaka żółtobrzeżka.

To była udana lekcja!

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)