Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Wycieczka do lasu. Uczniowie odbyli terenową lekcję przyrody

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Ż. Lustig-Gołębiewskiej i p. B. Witusińskiej: Niepublicznej # Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Punktem Przedszkolnym Iskierki w Trzeciewnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią w poniedziałek 17 czerwca wyjechali na lekcję przyrody do lasu w Kowalewie Nadleśnictwo Szubin.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu „Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty” przez Stowarzyszenie Razem Raźniej przy SP nr 2.

Dzieci spotkały się z leśniczym Leśnictwa Kowalewo p. Michałem Markowskim, który opowiadał ciekawostki o lesie, zwierzętach i roślinach. Uczył rozpoznawać drzewa i spotkane rośliny, jak rozróżnić rośliny, które są lecznicze, a które warto unikać, bo są trujące. Zwracał uwagę na prawidłowe zachowywanie się w lesie, mając na uwadze, że jest on domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin.

Wszyscy uczestnicy mogli spotkać sie przy wspólnym ognisku i upiec kiełbaskę. Na koniec p. leśniczy zabrał uczniów nad sztucznie wybudowany pojnik dla zwierząt. Do tego miejsca, jak opowiadał leśniczy, przychodzą zwierzęta, aby ugasić swoje pragnienie. Uczniowie widzieli tam nartniki, kijanki, traszki, pływaka żółtobrzeżka.

To była udana lekcja!

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)