Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Wycieczka do lasu. Uczniowie odbyli terenową lekcję przyrody

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Ż. Lustig-Gołębiewskiej i p. B. Witusińskiej: Niepublicznej # Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Punktem Przedszkolnym Iskierki w Trzeciewnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią w poniedziałek 17 czerwca wyjechali na lekcję przyrody do lasu w Kowalewie Nadleśnictwo Szubin.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu „Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty” przez Stowarzyszenie Razem Raźniej przy SP nr 2.

Dzieci spotkały się z leśniczym Leśnictwa Kowalewo p. Michałem Markowskim, który opowiadał ciekawostki o lesie, zwierzętach i roślinach. Uczył rozpoznawać drzewa i spotkane rośliny, jak rozróżnić rośliny, które są lecznicze, a które warto unikać, bo są trujące. Zwracał uwagę na prawidłowe zachowywanie się w lesie, mając na uwadze, że jest on domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin.

Wszyscy uczestnicy mogli spotkać sie przy wspólnym ognisku i upiec kiełbaskę. Na koniec p. leśniczy zabrał uczniów nad sztucznie wybudowany pojnik dla zwierząt. Do tego miejsca, jak opowiadał leśniczy, przychodzą zwierzęta, aby ugasić swoje pragnienie. Uczniowie widzieli tam nartniki, kijanki, traszki, pływaka żółtobrzeżka.

To była udana lekcja!

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)