Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
12 maja 2018

Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

W maju w grupie 3-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD w Nakle przeprowadzono #cykl zajęć dydaktycznych dotyczących życia na wsi i hodowli zwierząt. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej w dniu 9 maja br. maluszki pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Krzemkowskich w Dębowie.

W pierwszej kolejności przedszkolaki mogły obejrzeć obory z krowami i cielętami. Tam dowiedziały się jak dojone są krowy, co jedzą i jak należy o nie dbać, by były zdrowe. Ogromną frajdę sprawiło także maluszkom spotkanie z koniem Dragonem oraz możliwość jego pogłaskania.

Nasi milusińscy mieli także okazję zobaczyć w firmie DAN-POL w Dębowie różne maszyny rolnicze jak ciągniki i traktory rolnicze, kombajny, przyczepy, ładowacze oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Po obejrzeniu sprzętu rolniczego na naszych milusińskich czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie były dmuchane zamki, zjeżdżalnie, suchy basen z piłeczkami oraz trampoliny. W przerwie między szalonymi zabawami dzieci miały okazję skosztować pyszne lody oraz całą masę innych słodyczy. Nasz obiad był również niecodzienny- kiełbaski z grilla oraz frytki, którymi zajadały się dzieci były wyśmienite. Na zakończenie wizyty maluszki zostały obdarowane upominkami w postaci klocków, zawieszek na szyję oraz długopisów. Wycieczka do Dębowa była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, poświęcony czas oraz wspaniałe upominki.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)