Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2019

Wycieczka do Malborka. Uczniowie korzystali z szeregu atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

21 i 22 maja uczniowie klas Va, Vd i Ve Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią przenieśli się do świata rycerzy Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego potocznie nazywanych Krzyżakami.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzenia zamku w Kwidzyniu i uczestnictwa w wybranych przez uczniów zgodnie z zainteresowaniami warsztatach przyrodniczych lub historycznych.

Po południu uczestnicy wycieczki odbyli podróż w czasie, przenosząc się do zamku w Malborku, gdzie zwiedzając dawną twierdzę krzyżacką rozwiązywali zagadki. Finałem zwiedzania było odgadnięcie hasła, które było przepustką do przystąpienia do pasowania na rycerza i wzięcie udziału w turnieju rycerskim dla uczniów. Po zaciętej rywalizacji wszyscy rycerze udali się na zasłużony wypoczynek, aby nabrać sił przed atrakcjami kolejnego dnia.

Drugi dzień wycieczki dzieci spędziły w Dino Parku, gdzie m.in. próbowali swoich sił w parku linowym, obejrzeli seans w kinie 5D, odwiedzili wioskę bajkowych Flinstonów, przeszli ścieżkę dydaktyczną śladami dinozaurów oraz korzystali z szeregu innych atrakcji oferowanych przez park.

Wycieczkę zorganizowała p. Dagmara Zemło-Deja, a opiekę nad uczniami pełniły panie Paulina Kamosińska, Marzena Piekarska, Beata Taczyńska-Milczarek i Paulina Ocetkiewicz.

materiał: Dagmara Zemło – Deja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)