Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Wycieczka do Krakowa. Uczniowie zwiedzili historyczne miejsca

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

W dniach 3 – 7.06.2019r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Częstochowę i Wadowice.

Podczas wyjazdu uczniowie poznali wielowiekową historię Krakowa, atrakcje Kopalni Soli w Wieliczce i dzieje Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie.

W programie wyjazdu znalazły się nie tylko standardowe zabytki stolicy Małopolski, ale również miejsca mniej odwiedzane podczas szkolnych wycieczek.

Do takich z pewnością należą: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, muzeum w dawnej Fabryce Oskara Schindlera, żydowski Kazimierz i teren byłego getta.

Wycieczka dostarczyła również wiele informacji na temat wielkich Polaków: poetów, pisarzy, duchownych, kompozytorów. Uczniowie poznali biografię m. in. Ojca św. Jana Pawła II w Jego rodzinnych Wadowicach. Rekreacyjnym elementem wyjazdu był całodzienny pobyt w Energylandii. W czasie wycieczki realizowano program profilaktyki uzależnień i problematykę związaną z hejtem i cyberprzemocą.

Wyjazd został dofinansowany przez Gminny Program Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach akcji „Lato 2019”.

Wyjazd do Krakowa przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Mróz, Beata Taczyńska – Milczarek i Paulina Ocetkiewicz.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)