Dziś mamy 15 czerwca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Wybrano nowego sołtysa. Na zebraniu podjęto kilka ważnych tematów

fot. Agata Zwierzchowska

fot. Agata Zwierzchowska

Wójt Gminy Dariusz Gryniewicz 10 stycznia 2019 roku zwołał Zebranie Wiejskie w Sołectwie Anieliny, # celem dokonania wyboru sołtysa i rady sołeckiej.

Włodarz otworzył zebranie i przywitał mieszkańców Sołectwa. W zebraniu uczestniczyli: wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, wiceprzewodniczący rady Gminy Andrzej Bilicki, przedstawiciel Komisariatu w Mroczy mł.asp. Szymon Kujawa.

Sołtys Barbara Kwiatkowska przedstawiła bardzo obszerne sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za ostatnią kadencję. Dariusz Gryniewicz podziękował pani Barbarze za owocną współpracę.

Przed przystąpieniem do powołania komisji skrutacyjnej uczestniczącym w zebraniu przedstawiono zasady dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej.

Chwilę później wybrano komisję skrutacyjną w składzie:
-Aneta Skieresz-przewodnicząca
-Julita Szyszło-członek
-Michał Pilarczyk-członek

Następnie Wójt poprosił mieszkańców o propozycje kandydatów na Sołtysa. Jedyną kandydatką była pani Barbara Kwiatkowska.

Następnie głos zabrał dzielnicowy. Zachęcał mieszkańców do kontaktu z dzielnicowymi. Spotkanie było doskonałą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom program „Dzielnicowy bliżej nas”, przedstawiając dzielnicowego jako funkcjonariusza, który jest kreatorem dialogu i współpracy pomiędzy Policją a społeczeństwem oraz który utrzymuje bieżący kontakt z miejscową społecznością, oraz dba o bezpieczeństwo mieszkańców.

Policjant powiedział mieszkańcom, jak używać „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” Jednocześnie dzielnicowy zachęcał mieszkańców do korzystania z mapy. Następnie funkcjonariusz przedstawił statystyki policyjne.

W dalszej części spotkania odbył się wybór na Sołtysa.

Na 64 osoby wszystkie osoby były za kandydaturą pani Barbary.

Pani Barbara Kwiatkowska ponownie objęła funkcję Sołtysa Anielin. Nie zabrakło podziękowań w kierunku Pani Sołtys.

Następnym punktem spotkania był wybór Rady Sołeckiej, w której skład wchodzą:
-Andrzej Bilicki
-Maria Kubik
-Jolanta Smolińska
-Marzena Starszak

Podczas zebrania Wójt podjął kilka ważnych kwestii między innymi: podwyżki opłaty za śmieci, dróg powiatowych, spółek wodnych, rowów melioracyjnych, przywrócenia Posterunku Policji w Sadkach, świetlicy w Anielinach, budynku po byłej przetwórni w Sadkach. Wójt zapytał mieszkańców, co sądzą o powstaniu żłobka.

Mieszkańcy zadawali pytania Wójtowi. Dotyczyły one drogi z Anielin przez Bielawy do Nakła, równiarki, oświetlenia. Dariusz Gryniewicz chętnie oraz rzeczowo odpowiadał na pytania mieszkańców.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

materiał: Agata Zwierzchowska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (10)

  Czytelnik, w dniu 11-01-2019 10:09:33 napisał:

  Tytuł jest bez sensu - "Wybrano nowego sołtysa", skoro dotychczasowa Pani sołtys, jako jedyna zgodziła się kandydować i została jednogłośnie wybrana na kolejną kadencję.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 11-01-2019 22:29:51 napisał:

  A co mieszkańcy Anielin mają do budynków po byłej przetwórni w Sadkach. Znając ostatnie pomysły Wójta i jego pracowników to pewnie powstanie jakiś PSZOK, myjnia samochodowa albo zakład utylizacji odpadów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Krzesło młodzieżowe
Nadanie modnej linii
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)