Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Wybieramy tegorocznych Odkrywców. Zgłoszenia do poniedziałku

fot. Szymon Zdzieblo / www.tarantoga.pl

fot. Szymon Zdzieblo / www.tarantoga.pl

Jeszcze tylko do poniedziałku (23 września) czekamy na zgłoszenia kandydatów do dwunastej edycji# organizowanego przez Urząd Marszałkowski konkursu „Odkrywca 2019”. Wyróżniamy w nim tych, dzięki którym Kujawy i Pomorze stają się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie.

- Jak co roku wyłonimy osoby i zespoły, które popularyzują i upowszechniają turystykę na Kujawach i Pomorzu. To dzięki ich inicjatywom rośnie atrakcyjność naszego województwa. Zachęcam do udziału w konkursie – mówi marszałek Piotr Całbecki

Celem konkursu jest nagrodzenie osób, zespołów osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie.

Wyróżnienia i nominacje przyznawane są w następujących kategoriach:

• działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji:
- osoba fizyczna,
- instytucja;
• przedsięwzięcie biznesowe;
• wydarzenie turystyczne i promocyjne;
• promocja w mediach społecznościowych:
- promocja miejsca,
- promocja oferty turystycznej.

Zgodnie z tegorocznym regulaminem kapituła konkursu przyznaje nominacje do wyróżnienia i rekomenduje wyróżnienia zarządowi województwa, który ostatecznie decyduje o wynikach konkursu.

Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane bezpośrednio przez samego kandydata, bądź też kandydaci mogą być zgłoszeni przez inny podmiot. Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 23 września 2019 r. wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mailowy: odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl, temat: Konkurs „ODKRYWCA 2019”.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się jesienią podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłym roku laureatem konkursu w kategorii „działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa” zostało Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, w kategorii „inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki” wyróżnienie otrzymał Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce, w kategorii „wydarzenie turystyczne i promocyjne” wyróżnieniem uhonorowano Muzeum Archeologiczne w Biskupinie za XXIV Festyn Archeologiczny „ArcheoMarket. Od wymiany po stragany”.

Wśród nagrodzonych w poprzednich latach są także między innymi:

• powiat świecki za „działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa”,
• Muzeum Ziemi Pałuckiej za „Wenecką noc z parowozami”,
• Miasto Toruń za Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki,
• Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna za „Inaugurację z naszych Konstelacjach. Megaweekend w regionie”,
• Gmina Koronowo za organizację Jarmarku Cysterskiego i Bitwy pod Koronowem,
• Miasto Grudziądz za projekt „Modernizacja Ośrodka Wypoczynkowego w Rudniku”,
• powiat nakielski za projekt „Przystań Powiat Nakielski”,
• Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu za organizację „Bleus na Świecie Festival”,


Więcej informacji na temat konkursu „Odkrywca 2019” na stronie: www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

Materiał: Departament Sportu i Turystyki i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

 

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lakiernictwo
Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Botox i wypełniacze
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)