Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Wspomnienia dawnych lat. Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

fot. MM

fot. MM

11 marca w świetlicy wiejskiej w Rościminie spotkali się dawni sołtysi # tejże miejscowości. Spotkanie poprowadził obecny gospodarz wsi Henryk Kimber.

- Okazuje się, że jestem już 12 sołtysem w powojennej historii Rościmina. Dzisiaj wszyscy chcielibyśmy podziękować wszystkim byłym sołtysom za ich pracę na rzecz naszej miejscowości, a także powspominać oraz porównać obecne czasy z tymi dawnymi - powiedział sołtys Rościmina

Spośród 5 żyjących jeszcze dawnych sołtysów, w uroczystym spotkaniu wzięło udział aż 4 z nich, byli to: Bolesław Chyrchel, Krzysztof Witkowski, Kazimierz Iciek i Krzysztof Raczyński. Zabrakło tylko jednego dawnego gospodarza – Janusza Szyszko. Oprócz nich, na spotkaniu pojawili się również burmistrz Mroczy Leszek Klesiński oraz przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński. 

Na samym początku minutą ciszy uczczono pamięć sześciu nieżyjących już sołtysów – Stanisława Dominikowskiego, Józefa Machnika, Piotra Siuszko, Ignacego Woźniczko, Stefana Pilarczyka oraz Edwarda Kowalika.

Data organizacji spotkania nie była przypadkowa, bowiem przypadła ona dokładnie w Dzień Sołtysa. Z tej też okazji Henryk Kimber wręczył dawnym gospodarzom Rościmina kwiaty, natomiast Leszek Klesiński wraz z Jarosławem Odrobińskim ofiarowali im albumy pt. „Miasto i Gmina Mrocza – kultura i tradycja”.

Na koniec sołtysi oraz zaproszeni gości zrobili sobie wspólne zdjęcie, po czym zasiedli do wspólnego stołu, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Rosmin, w dniu 12-03-2019 13:59:51 napisał:

  Pan Iciek a nie Icek

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Józef, w dniu 12-03-2019 17:59:56 napisał:

  Rościmin pokazał jak należy szanować sołtysów, którzy w różnych okresach sprawowali swoje funkcje. Niezależnie czy to w okresie PRL czy w czasach współczesnych. Szacunek także dla Przewodniczącego Rady Miejskiej i Burmistrza, którzy wygospodarowali czas na spotkanie z byłymi sołtysami wsi Rościmin. Tak trzymać.nowy sołtysie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  marek, w dniu 13-03-2019 21:25:00 napisał:

  Bardzo fajna inicjatywa.bo za komuny to ludzie to naprawde robili wiele społecznie ,a nie jak teraz.....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Meble łazienkowe
Sprawdzanie geometrii kół
Budowa hal
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)