Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Wspólne zabawa w szkolnej auli. Nie zabrakło świątecznych akcentów

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W poniedziałkowy ranek 9 grudnia 2019r. uczniowie o specjalnych potrzebach # edukacyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wspólnie bawili się w auli szkoły.

Spotkanie i zabawy poprowadziła Pani Patrycja ze Sali Zabaw „Kurnik” z Łochowa. Dzieci przy rytmach świątecznych piosenek bawiły się i z zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. W miłej, radosnej atmosferze spędziły ze sobą czas. Uczestnicy zabaw otrzymali słodkie upominki.

Spotkanie to było również okazją do przekazania zabawek dla potrzebujących dzieci. W miesiącu grudniu w szkole przeprowadzona została akcja zbiórki zabawek. Każde dziecko mogło oddać zabawki, gry, książki, którymi się już nie bawi i podzielić z potrzebującymi rówieśnikami.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebrano kilkanaście worków pełnych zabawek, które zostały przekazane do zainteresowanych osób.

Uczniowie nakielskiej dwójki po raz kolejny okazali się wielką wrażliwością i otwartością na drugiego człowieka.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)