Dziś mamy 12 grudnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Wspólne świętowanie. Prelekcję wygłosiła gawędziarka historyczna

fot. Sołectwo Ślesin

fot. Sołectwo Ślesin

W środę 13 listopada 2019 tradycyjnie w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie #mieszkańcy spotkali się, by świętować 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zaproszony gość – Pani Małgorzata Jarocińska, znana gawędziarka historyczna wygłosiła prelekcję pt. „Wymarsz”. Pogadanka urozmaicona była recytowaną poezją i utworami muzycznymi, które wspólnie śpiewali uczestnicy spotkania. Jak co roku zespół wokalny działający przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana w Ślesinie zaśpiewał piękne znane i mniej znane pieśni patriotyczne.

Organizatorami byli: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Filia w Ślesinie, Wiejski Dom Kultury, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Sołtys Bernadeta Nowaczyk.

Materiał: Sołectwo Ślesin

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Narożniki
Budowa domu pod klucz
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)