Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Wspólne świętowanie. Prelekcję wygłosiła gawędziarka historyczna

fot. Sołectwo Ślesin

fot. Sołectwo Ślesin

W środę 13 listopada 2019 tradycyjnie w Wiejskim Domu Kultury w Ślesinie #mieszkańcy spotkali się, by świętować 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zaproszony gość – Pani Małgorzata Jarocińska, znana gawędziarka historyczna wygłosiła prelekcję pt. „Wymarsz”. Pogadanka urozmaicona była recytowaną poezją i utworami muzycznymi, które wspólnie śpiewali uczestnicy spotkania. Jak co roku zespół wokalny działający przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana w Ślesinie zaśpiewał piękne znane i mniej znane pieśni patriotyczne.

Organizatorami byli: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – Filia w Ślesinie, Wiejski Dom Kultury, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Sołtys Bernadeta Nowaczyk.

Materiał: Sołectwo Ślesin

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Makijaż ślubny
Baterie
od 0,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Makijaż na każdą okazję
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)