Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

Wspieranie inicjatyw osób starszych. W programie ciekawe wykłady

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i # Rekreacji w Mroczy zaprasza osoby starsze oraz instytucje i organizacje działające na rzecz seniorów z obszaru gminy Mrocza na spotkanie informacyjne dot. możliwości wsparcia inicjatyw skierowanych do osób starszych w ramach środków Lokalnej Grupy Działania.

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” (LGD) wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza osoby starsze oraz instytucje i organizacje działające na rzecz seniorów (KGW, UTW, inne) z obszaru gminy Mrocza na spotkanie informacyjne dot. możliwości wsparcia inicjatyw skierowanych do osób starszych w ramach środków Lokalnej Grupy Działania.

PROGRAM SPOTKANIA

Cz. I Informacyjna na temat głównych założeń LSR:
1) Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego na lata 2016-2023 (LSR) – cele, przedsięwzięcia LSR oraz możliwości wsparcia finansowego inicjatyw ukierunkowanych na aktywizację i włączenie społeczne osób starszych.
2) Działania własne LGD skierowane do najstarszych mieszkańców powiatu nakielskiego.
3) Harmonogram planowanych naborów grantów oraz zakres wsparcia oferowany przez LGD w zakresie doradztwa i szkoleń dla ubiegających się o dofinansowanie.

Cz. II Wykład lekarza geriatry nt. chorób oraz profilaktyki zdrowotnej wieku senioralnego.

Termin: 25.04.2019 r., początek godz. 14:00
Miejsce: hala widowiskowo-sportowa w Mroczy (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 4, Mrocza)
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia: Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” – tel. 607 822 019 lub e-mail: partnerstwo.naklo@wp.pl.

materiał: Monika Żydek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)