Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wspaniała wycieczka do Brzózek. Dzieci miło spędziły czas

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek 20 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” udali się # na wycieczkę do artystycznych Brzózek położonych niedaleko Szubina.

Był piękny, słoneczny dzień. Na miejscu powitała nas sympatyczna pani Katarzyna, która przygotowała wiele niespodzianek.

Oprowadziła i opowiedziała nam o swojej pięknej leśnej osadzie oraz o artystycznych pasjach. Pani Kasia ustaliła z nami zasady obowiązujące podczas pobytu. Później całą grupą wyruszyliśmy na wycieczkę po lesie z opowieściami z życia lasu oraz informacjami utrwalającymi wiedzę dzieci na temat roślinności, zwierząt, które możemy spotkać na naszych terenach.

Po powrocie biedroneczki mieli czas na chwilę odpoczynku i swobodne zabawy na leśnej polanie. Następną atrakcją był udział w profesjonalnych zajęciach plastycznych. Uczestnicy po krótkim wprowadzeniu przez panią Kasię przystąpili, pod jej okiem, do wykonania rysunków pastelami.

Powstały piękne prace, dzieci mogły dostrzec nowe barwy, uczyć się nowych technik plastycznych oraz posmakować zupy z ekologicznych warzyw. Po tak wspaniałych przeżyciach możemy powiedzieć, że dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń.

Spędziliśmy miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej. 

materiał: Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)