Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wspaniała wycieczka do Brzózek. Dzieci miło spędziły czas

fot. pow.

fot. pow.

W poniedziałek 20 maja dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” udali się # na wycieczkę do artystycznych Brzózek położonych niedaleko Szubina.

Był piękny, słoneczny dzień. Na miejscu powitała nas sympatyczna pani Katarzyna, która przygotowała wiele niespodzianek.

Oprowadziła i opowiedziała nam o swojej pięknej leśnej osadzie oraz o artystycznych pasjach. Pani Kasia ustaliła z nami zasady obowiązujące podczas pobytu. Później całą grupą wyruszyliśmy na wycieczkę po lesie z opowieściami z życia lasu oraz informacjami utrwalającymi wiedzę dzieci na temat roślinności, zwierząt, które możemy spotkać na naszych terenach.

Po powrocie biedroneczki mieli czas na chwilę odpoczynku i swobodne zabawy na leśnej polanie. Następną atrakcją był udział w profesjonalnych zajęciach plastycznych. Uczestnicy po krótkim wprowadzeniu przez panią Kasię przystąpili, pod jej okiem, do wykonania rysunków pastelami.

Powstały piękne prace, dzieci mogły dostrzec nowe barwy, uczyć się nowych technik plastycznych oraz posmakować zupy z ekologicznych warzyw. Po tak wspaniałych przeżyciach możemy powiedzieć, że dla wszystkich przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń.

Spędziliśmy miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej. 

materiał: Niepubliczne Przedszkole "Słoneczko"

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)