Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Wspaniała integracja pokoleniowa. Czas nauki połączony z zabawą

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

W grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie okres # adwentu rozpoczął się od aktywności z Uczymy Dzieci Programować po daltońsku.

Tradycja połączona z nowoczesnością. Już pierwsza bombka odsłonięta w choinkowym kalendarzu adwentowym dotyczyła wspólnej lekcji nauki kodowania z młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie.

Konstruktywne, radosne spotkanie w auli LO, było pełne wyzwań i pozytywnych emocji. Wszyscy na początku nieśmiało, a później odważnie włączyli się do zabawy w programowanie.

Pani Aurelia Kasprzak, nauczycielka lekcji kreatywnej, wyraziła swoją opinię na temat obecnej uaktywnionej tego dnia młodzieży: "dobrze się bawiła i poznała wiele intetesujących rzeczy".

Natomiast uczniowie: Ola, Dominika, Kamil i Piotr, nasi wolontariusze podczas spotkania byli liderami. Swoją aktywność wyrazili na koniec refleksją, iż zajęcie daltońskie ukazało im przyjemną naukę poprzez dobrą zabawę.

Wspaniała integracja pokoleniowa umożliwiła wymianę doświadczeń, dzielenie się aktywnością mającą na celu zdobycie wiedzy algorytmicznej.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 57 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)