Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 września 2018

Wróciły po wakacjach. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień

foto: TD

foto: TD

Poniedziałek 3 września 2018r. był dla przedszkolaków z Turu dniem wyjątkowym.

Dzieci wróciły po wakacjach, by po dwóch miesiącach wypoczynku rozpocząć zajęcia w przedszkolu. Jednakże nie wrócą już do swoich dawnych sal tylko do nowo wybudowanego budynku przedszkola.

Budynek został gruntownie przebudowany. Dobudowano dodatkowe skrzydło, dojazdy do dróg publicznych, placu apelowego i manewrowego. Rozbudowy doczekał się także plac zabaw. Wykonano instalację centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz teletechniczną. Wykonawcą robót było konsorcjum firm, w tym Lider BWJ Inwestycje Sp. Z.o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. Całkowita wartość robót wyniosła 2 249 670 zł brutto. Gmina na remont i modernizację szkoły otrzymała także dofinansowanie wynoszące ponad 60% wartości inwestycji.

Na uroczystym otwarciu przedszkola oprócz głównych bohaterów tego dnia – przedszkolaków, nie zabrakło także znakomitych gości jak m.in.: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Bethke, Burmistrz Szubina Artur Michalak, Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Beata Dankowska, Przewodnicząca Komisji Oświaty Wioleta Borys- Stachowiak, Sekretarz Gminy i jednocześnie Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Marek Nowicki.

W trakcie uroczystości wszyscy zebrani mogli obejrzeć prezentację dokumentującą proces budowy przedszkola, a po części oficjalnej dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej razem z grupą taneczną „Swan” urozmaicili gościom czas swoimi występami.

Następnie wszyscy zebrani udali się na uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie przedszkola. Na zakończenie wszystkich przybyłych czekało zwiedzanie przedszkola oraz słodki poczęstunek.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Naczepa platforma
Lakiernictwo
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Narożniki
Blacharstwo
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)