Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

04 września 2018

Wróciły po wakacjach. Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień

foto: TD

foto: TD

Poniedziałek 3 września 2018r. był dla przedszkolaków z Turu dniem wyjątkowym.

Dzieci wróciły po wakacjach, by po dwóch miesiącach wypoczynku rozpocząć zajęcia w przedszkolu. Jednakże nie wrócą już do swoich dawnych sal tylko do nowo wybudowanego budynku przedszkola.

Budynek został gruntownie przebudowany. Dobudowano dodatkowe skrzydło, dojazdy do dróg publicznych, placu apelowego i manewrowego. Rozbudowy doczekał się także plac zabaw. Wykonano instalację centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz teletechniczną. Wykonawcą robót było konsorcjum firm, w tym Lider BWJ Inwestycje Sp. Z.o.o. z siedzibą w Bydgoszczy. Całkowita wartość robót wyniosła 2 249 670 zł brutto. Gmina na remont i modernizację szkoły otrzymała także dofinansowanie wynoszące ponad 60% wartości inwestycji.

Na uroczystym otwarciu przedszkola oprócz głównych bohaterów tego dnia – przedszkolaków, nie zabrakło także znakomitych gości jak m.in.: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Bethke, Burmistrz Szubina Artur Michalak, Wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Beata Dankowska, Przewodnicząca Komisji Oświaty Wioleta Borys- Stachowiak, Sekretarz Gminy i jednocześnie Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Marek Nowicki.

W trakcie uroczystości wszyscy zebrani mogli obejrzeć prezentację dokumentującą proces budowy przedszkola, a po części oficjalnej dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej razem z grupą taneczną „Swan” urozmaicili gościom czas swoimi występami.

Następnie wszyscy zebrani udali się na uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie przedszkola. Na zakończenie wszystkich przybyłych czekało zwiedzanie przedszkola oraz słodki poczęstunek.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kanapa
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Kwasy...
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)