Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

22 maja 2016
Klasa okręgowa 2015/2016, grupa: kujawsko-pomorska I

Wrócili ze bez punktów

Walczący o utrzymanie w klasie okręgowej Czarni Nakło zagrali w sobotę, 21 maja z Flisakiem Złotoria. Niestety, # nakielanie nie pokazali się w tym meczu z najlepszej strony.

W październikowym meczu tych drużyn padł remis 0:0, Flisak, podobnie jak Czarni, znajduje się w dolnej części tabeli, więc kibice Czarnych mogli liczyć na powiększenie dorobku punktowego przez ich ulubieńców. Również ubiegłotygodniowy mecz nakielan zremisowany po momentami naprawdę dobrej grze z Sokołem Radomin napawał optymizmem. ]

Pierwsza połowa to wyrównana gra z obu stron. Czarni wykreowali sobie dwie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak nie zostały one wykorzystane. Również gospodarzom nie udało się pokonać debiutującego w nakielskiej bramce Sebastiana Madajskiego.
Do 70 minuty Czarni grali naprawdę dobry futbol, wykreowali kolejne okazje do zdobycia gola, jednak skuteczność zawodziła nakielan na całej linii. 20 minut przed końcem spotkania trener Flisaka wpuścił na boisko Jarosława Maćkiewicza, znanego z występów m.in. w Wiśle Płock i Lechy Poznań. 45 letni napastnik pokazał, że nawet w tak zaawansowanym piłkarsko wieku dysponuje dużą klasą i w przeciągu kilkunastu minut trzykrotnie umieścił piłkę w bramce Czarnych. Pierwszy stracony gol podłamał podopiecznych Leszka Ślęgi, którzy od tego momentu stracili wiarę w możliwość wywiezienia ze Złotorii punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

– Szok… Jechaliśmy po 3 punkty, a wracamy z niczym. Przez większą część spotkania prezentowaliśmy się naprawdę dobrze, jednak zemściły się na nas zmarnowane sytuacje. Wprowadzony w końcówce J. Mackiewicz potwierdził wielką klasę – ten zawodnik po prostu wie, co w określonych sytuacjach zrobić z piłką. Nasza sytuacja w tabeli jest nie do pozazdroszczenia, mamy kłopoty z obsadą bramki, choć dzisiejszy debiutant spisał się bardzo dobrze, ale gramy dalej i nadal będziemy dawać z siebie wszystko – powiedział po meczu Stefan Bukato, kierownik drużyny Czarnych Nakło.

Następnym rywalem Czarnych będzie druga w tabeli Wisła Nowe. Nakielanie zagrają z tym zespołem na wyjeździe 28 maja o godz. 13.00.

Flisak Złotoria - Czarni Nakło 3:0 (0:0)

Oceń artykuł: 15 37