Dziś mamy 24 marca 2018, sobota, imieniny obchodzą:
23 grudnia 2017

Wolontariusze odwiedzili pensjonariuszy. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Kolędowanie, czyli odwiedzanie innych z życzeniami świątecznymi to jedna z tradycji przed #Bożym Narodzeniem wpisana w harmonogram wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle.

Dzieci wraz z opiekunami już po raz kolejny odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nakle na ulicy Parkowej. Wolontariusze przygotowali tym razem świąteczne przedstawienie pt: "Miejsce przy stole", ukazujące jak ważne w Święta Bożego Narodzenia jest bycie z drugim człowiekiem. W programie artystycznym nie zabrakło kolęd, zarówno tych granych na fletach oraz wspólnie śpiewanych. Wzruszającym momentem zarówno dla pensjonariuszy jak i dla dzieci był czas składania życzeń i upominków. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście.... Wolontariusze przygotowali dla wszystkich chorych "skarpetkowe bałwanki", ale i oni zostali obdarowani słodkościami. "Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej to dla nas i naszych wolontariuszy bardzo ważny czas - mówią opiekunki SKC - dzieci z przejęciem przygotowują się na spotkanie z pensjonariuszami, nie mogą się doczekać wizyty i można by powiedzieć, że traktują osoby tam przebywające jak swoją rodzinę".

Pragniemy zatem serdecznie podziękować Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej i wszystkim Pracownikom, którzy z wielkim sercem goszczą nas zawsze u siebie i sprawiają, że czujemy się jak w domu. Podziękowania szczególne kierujemy na ręce pani Magdaleny Hulaj oraz wszystkich wspaniałych Pensjonariuszy za bardzo miłe przyjęcie i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)