Dziś mamy 18 stycznia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
23 grudnia 2017

Wolontariusze odwiedzili pensjonariuszy. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Kolędowanie, czyli odwiedzanie innych z życzeniami świątecznymi to jedna z tradycji przed #Bożym Narodzeniem wpisana w harmonogram wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle.

Dzieci wraz z opiekunami już po raz kolejny odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nakle na ulicy Parkowej. Wolontariusze przygotowali tym razem świąteczne przedstawienie pt: "Miejsce przy stole", ukazujące jak ważne w Święta Bożego Narodzenia jest bycie z drugim człowiekiem. W programie artystycznym nie zabrakło kolęd, zarówno tych granych na fletach oraz wspólnie śpiewanych. Wzruszającym momentem zarówno dla pensjonariuszy jak i dla dzieci był czas składania życzeń i upominków. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście.... Wolontariusze przygotowali dla wszystkich chorych "skarpetkowe bałwanki", ale i oni zostali obdarowani słodkościami. "Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej to dla nas i naszych wolontariuszy bardzo ważny czas - mówią opiekunki SKC - dzieci z przejęciem przygotowują się na spotkanie z pensjonariuszami, nie mogą się doczekać wizyty i można by powiedzieć, że traktują osoby tam przebywające jak swoją rodzinę".

Pragniemy zatem serdecznie podziękować Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej i wszystkim Pracownikom, którzy z wielkim sercem goszczą nas zawsze u siebie i sprawiają, że czujemy się jak w domu. Podziękowania szczególne kierujemy na ręce pani Magdaleny Hulaj oraz wszystkich wspaniałych Pensjonariuszy za bardzo miłe przyjęcie i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Masz 18 lat i pierwszy raz wnioskujesz o paszport? Otrzymasz wyjątkowy prezent!

W 2018 roku, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy 18-latek #wnioskujący po raz pierwszy o paszport otrzyma wraz z nim pakiet jubileuszowy. W specjalnej kopercie znajdują się: flaga Polski, znaczek z logotypem Niepodległej oraz miniprzewodnik z opisem jak szanować biało-czerwone barwy i poprawnie śpiewać hymn Polski.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)