Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
23 grudnia 2017

Wolontariusze odwiedzili pensjonariuszy. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Kolędowanie, czyli odwiedzanie innych z życzeniami świątecznymi to jedna z tradycji przed #Bożym Narodzeniem wpisana w harmonogram wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle.

Dzieci wraz z opiekunami już po raz kolejny odwiedziły pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Nakle na ulicy Parkowej. Wolontariusze przygotowali tym razem świąteczne przedstawienie pt: "Miejsce przy stole", ukazujące jak ważne w Święta Bożego Narodzenia jest bycie z drugim człowiekiem. W programie artystycznym nie zabrakło kolęd, zarówno tych granych na fletach oraz wspólnie śpiewanych. Wzruszającym momentem zarówno dla pensjonariuszy jak i dla dzieci był czas składania życzeń i upominków. Były łzy, miłe słowa, radość i szczęście.... Wolontariusze przygotowali dla wszystkich chorych "skarpetkowe bałwanki", ale i oni zostali obdarowani słodkościami. "Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej to dla nas i naszych wolontariuszy bardzo ważny czas - mówią opiekunki SKC - dzieci z przejęciem przygotowują się na spotkanie z pensjonariuszami, nie mogą się doczekać wizyty i można by powiedzieć, że traktują osoby tam przebywające jak swoją rodzinę".

Pragniemy zatem serdecznie podziękować Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej i wszystkim Pracownikom, którzy z wielkim sercem goszczą nas zawsze u siebie i sprawiają, że czujemy się jak w domu. Podziękowania szczególne kierujemy na ręce pani Magdaleny Hulaj oraz wszystkich wspaniałych Pensjonariuszy za bardzo miłe przyjęcie i obecność.

Materiał: Katarzyna Dobosz 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)