Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych pamiętają. Po raz kolejny sprawili radość seniorom

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który powinien być spędzany radośnie w gronie najbliższych osób. Dlatego też wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat pamiętają o osobach starszych, samotnych, dotkniętych trudną sytuacją życiową.

W dniu 11.04.2019 odbyło się kolejne, świąteczne spotkanie dla osób potrzebujących z Kcyni i okolic. Dzięki wsparciu, Pana Burmistrza Kcyni, Pani kierownik i pracowników  M-GOPS  (szczególnie pani:  Katarzyny Kasperskiej, Agnieszki Przybylskiej i Brygidy Jaster),  Banku Spółdzielczego w Kcyni  oraz uprzejmości Pani dyrektor GCKiB, młodzież (pod opieką pani pedagog Wiolety Zymni) mogła zorganizować wielkanocną uroczystość.

Na uczestników spotkania czekały przygotowane przez wolontariuszy świąteczne potrawy oraz upominki wykonane przez: przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Kcyni, wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy i Klubu Aktywnego Seniora.

Spotkanie wielkanocne rozpoczęło się powitaniem gości przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wolontariuszy – Milenę Smorgę i Łukasza Chmurę.

Następnie grupa „Gromadka Kubusia Puchatka” pod opieką instruktora -  Marii Kordyś i wychowawcy Pani Wioletty Tomczak przedstawiła tańce i przyśpiewki pałuckie. Uroczystość uświetnił także koncert w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Rzstrzębowie – Wiktorii Kociałkowskiej i Martyny Malak oraz w wykonaniu dziewcząt ZST (Mileny Smorgi, Darii Pawlak, Klaudii Kędziory, Pauliny Przybysz, Heleny Ścibut) i Marysi Smorgi - uczennicy Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Podczas wielkanocnego poczęstunku Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga oraz dyrektor ZST – Pani Aleksandra Doiczman podziękowali wolontariuszom za przygotowanie śniadania wielkanocnego i złożyli uczestnikom spotkania świąteczne życzenia.

Po zakończonej uroczystości wolontariusze przekazali seniorom paczki ze świątecznymi potrawami, ale najważniejszym prezentem był wspólnie  spędzony czas, który przyniósł wszystkim uczestnikom dużo pozytywnych wzruszeń.             

Przygotowanie takiego spotkania wymagało, jak zwykle wiele pracy ze strony organizatorów, ale widząc uśmiechy seniorów, było warto, bo przecież małe chwile radości jakie możemy podarować sobie nawzajem są bezcenne.

Wolontariusze wraz z opiekunem dziękują z całego serca wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania wielkanocnego, poświęcili swój czas, wspomogli finansowo, organizacyjnie oraz zadbali o oprawę artystyczną.

materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)