Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

Wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych pamiętają. Po raz kolejny sprawili radość seniorom

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Święta Wielkanocne to szczególny czas, który powinien być spędzany radośnie w gronie najbliższych osób. Dlatego też wolontariusze Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni od wielu lat pamiętają o osobach starszych, samotnych, dotkniętych trudną sytuacją życiową.

W dniu 11.04.2019 odbyło się kolejne, świąteczne spotkanie dla osób potrzebujących z Kcyni i okolic. Dzięki wsparciu, Pana Burmistrza Kcyni, Pani kierownik i pracowników  M-GOPS  (szczególnie pani:  Katarzyny Kasperskiej, Agnieszki Przybylskiej i Brygidy Jaster),  Banku Spółdzielczego w Kcyni  oraz uprzejmości Pani dyrektor GCKiB, młodzież (pod opieką pani pedagog Wiolety Zymni) mogła zorganizować wielkanocną uroczystość.

Na uczestników spotkania czekały przygotowane przez wolontariuszy świąteczne potrawy oraz upominki wykonane przez: przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Kcyni, wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy i Klubu Aktywnego Seniora.

Spotkanie wielkanocne rozpoczęło się powitaniem gości przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wolontariuszy – Milenę Smorgę i Łukasza Chmurę.

Następnie grupa „Gromadka Kubusia Puchatka” pod opieką instruktora -  Marii Kordyś i wychowawcy Pani Wioletty Tomczak przedstawiła tańce i przyśpiewki pałuckie. Uroczystość uświetnił także koncert w wykonaniu uczennic Szkoły Podstawowej w Rzstrzębowie – Wiktorii Kociałkowskiej i Martyny Malak oraz w wykonaniu dziewcząt ZST (Mileny Smorgi, Darii Pawlak, Klaudii Kędziory, Pauliny Przybysz, Heleny Ścibut) i Marysi Smorgi - uczennicy Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Podczas wielkanocnego poczęstunku Burmistrz Kcyni – Pan Marek Szaruga oraz dyrektor ZST – Pani Aleksandra Doiczman podziękowali wolontariuszom za przygotowanie śniadania wielkanocnego i złożyli uczestnikom spotkania świąteczne życzenia.

Po zakończonej uroczystości wolontariusze przekazali seniorom paczki ze świątecznymi potrawami, ale najważniejszym prezentem był wspólnie  spędzony czas, który przyniósł wszystkim uczestnikom dużo pozytywnych wzruszeń.             

Przygotowanie takiego spotkania wymagało, jak zwykle wiele pracy ze strony organizatorów, ale widząc uśmiechy seniorów, było warto, bo przecież małe chwile radości jakie możemy podarować sobie nawzajem są bezcenne.

Wolontariusze wraz z opiekunem dziękują z całego serca wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania wielkanocnego, poświęcili swój czas, wspomogli finansowo, organizacyjnie oraz zadbali o oprawę artystyczną.

materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)