Dziś mamy 14 sierpnia 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
11 maja 2018

Wizyta w bydgoskiej książnicy. Młodzież wróciła bogatsza o nową wiedzę

fot. J. Biernacka-Kozerewicz

fot. J. Biernacka-Kozerewicz

Z okazji Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy VII oraz gimnazjaliści udali się do Pedagogicznej #Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Młodzież, podzielona na zespoły, wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników książnicy.

Uczestniczyła w warsztatach dotyczących wartości i ich znaczenia w życiu człowieka. Młodzi ludzie zapoznali się także z propozycjami literatury poświęconej tematyce wartości. Nasi uczniowie wzięli również udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych gier planszowych. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w escape room. Każdej z grup udało się
w wyznaczonym czasie opuścić pokój zagadek i szyfrów. Chętni uczniowie zwiedzili wystawy prezentowane w Muzeum Oświaty mieszczącym się w budynku biblioteki. Zobaczyli tam m.in. sprzęty, stroje i pomoce dydaktyczne stosowane w szkołach w okresie międzywojennym i w czasach PRL. Młodzież wróciła z wycieczki nie tylko bardzo zadowolona, ale także wyposażona w nową wiedzę i doświadczenie. Opiekunkami uczniów w trakcie wyjazdu były panie: Marzena Borzych i Joanna Biernacka-Kozerewicz.

materiał: J. Biernacka-Kozerewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)