Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Wizyta w bibliotece. Tematem spotkania była zabawa kolorami

fot. pow.

fot. pow.

W słoneczne wtorkowe przedpołudnie 18 czerwca 2019 r. bibliotekę w # Ślesinie odwiedziły „Słoneczka” z tutejszego przedszkola.

Tematem spotkania była zabawa kolorami, a celem  - rozwijanie ruchowej i plastycznej inwencji twórczej dziecka. Na początku przedszkolaki wysłuchały utworu pt „Kolorowe kredki” i opowiadały o czym była piosenka oraz co namalowały kolorowe kredki.

Następnie „Słoneczka” wysłuchały „Bajki o zaginionej kredce” i wcielając się w małych artystów wykonały rysunek, tak jak Kuba – bohater poznanej bajki.

Podczas wizyty przedszkolaków nie zabrakło również zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz kolorowymi podkładkami. O tym, że „Słoneczka” bardzo dobrze znają kolory świadczyły prawidłowe odpowiedzi na kolorowe zagadki.

To było ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. „Słoneczka” pożegnały panią bibliotekarkę zapewniając, że we wrześniu ponownie odwiedzą bibliotekę.

materiał: Wioletta Sęk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)